Bilişim

Bilişim

Algo Dijital Projesi

TEGV, dört ana alanda (matematik, fen, okuma ve sanat) gerçekleştirdiği eğitim programlarına bir yenisini daha ekliyor. Çocukların temel dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla tasarlanan Algo Dijital Projesi, bilişim dünyasının kapılarını çocuklara açıyor. Google.org desteği ile hayata geçecek olan projeyle, çocukların problem çözme, algoritmik düşünme, blok temelli kodlama/programlama, dijital okuryazarlık ve dijital yurttaşlık konularında becerilerini geliştirmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

Dijital Kaşifler

Dijital Kaşifler kutu oyunu Google.org desteğiyle uygulanmaktadır. Dijital Kaşifler oyununun amacı; Dijital yurttaşlık ve dijital zorbalık, teknoloji ve güvenli İnternet konularında katılımcılara farkındalık kazandırmaktır. Katılımcıların hâlihazırda var olan bilgi, beceri ve deneyimlerini gözden geçirmeleri beklenmektedir. Katılımcıların, doğru bilgiyi araştırmaları, analiz etmeleri ve çeşitli yöntemlerle değerlendirerek akranlarıyla paylaşmaları beklenmektedir.

kodAdım

Algo Dijital Projesi içeriğinde yer alan, kodAdım halı oyunu Google.org desteğiyle uygulanmaktadır. kodAdım halı oyunu, belirli şartlara ve düzene bağlı olarak yapılması öngörülen yönergeleri alternatif çözüm yolları bularak hayata geçirmektir.