Düşler Atölyesi

dusler_62

Düşler Atölyesi, plastik sanatların tüm disiplinlerinin uygulandığı, çocuk ve gönüllülerin birçok becerisini destekleyen bir eğitim programıdır. Bu yaşam becerilerinden bazıları ise yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim ve sorumluluktur.

Programımızın kurgusu hem çocuklarımızın hem de gönüllülerimizin resim, heykel, seramik, atık malzeme, sanatçı tanıma ve tanıtma alanlarında deneyim sahibi olmalarına imkân veriyor. Çocuklarımıza olduğu kadar gönüllülerimize de önemli deneyimler yaşatan Düşler Atölyesi bir gönüllümüz düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“Etkinliğin son günü çocuklarla konuştuğumda aldığım cevap çok güzeldi. ‘Eskiden resim yapamam, heykel yapamam vb. şeyler söylerdim şimdi ise kendime güveniyorum, hepsini yapabilirim’ demişlerdi. Ben de aynen böyle düşünüyorum. Artık kendime daha fazla güveniyorum.”

1206_1_dusler_61

Programın hedef kitlesi; ilköğretim okullarının 1, 2, 3, 4, 5, ve 6. sınıf çocuklarıdır. Çocuklarımız açık raf sistemi ile tasarlanmış atölyelerde yaratıcılıklarının farkına varıyor, potansiyellerini keşfediyor ve kullanıyor, işbirliği halinde birlikte üretmenin keyfini çıkarıyorlar.