Domestos – Eğlen Öğren Hijyen

Unilever Türkiye’nin öncü markası Domestos desteğiyle sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi, çocukların, erken yaşlardan itibaren hijyen konusunda farkındalık geliştirmelerini sağlamak ve bu konuda doğru tutum ve davranış geliştirmelerini amaçlamaktadır. Çocukların mikropları ve farklı ortamlardaki hijyen bölgelerini tanımalarını sağlamak; kişisel hijyen koşulları için gerekli önlemleri alabilmeleri için bilgi ve beceri kazandırmak hedeflenmektedir.

Etkinlik uygulamalarında çeşitli ortamlarda hijyen konularına değinilerek çocuklarımızın sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, tuvalette hijyeni bilincini ve mikroplardan korunma yollarını öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

İnteraktif bir eğitim programı olarak geliştirilen ve hedef kitlesi İlköğretim 1.-8. sınıf çocukları olan iki saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar.

 

Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, Ateşböcekleri ve anlaşmalı okullarda çocuklarla buluşan TEGV’in en yaygın eğitim programlarından biridir.