Fulya Kulabaş

Fulya Kulabaş

Evli ve iki çocuk annesi olan Fulya Kulabaş, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. IMD İsviçre’de Stratejik Pazarlama ve Liderlik Programını bitirdi. Türk Henkel , Ecolab , Sony Eurasia firmalarında 20 yılı aşkın pazarlama , satış, proje yönetimi, sistem entegrasyonu, iş geliştirme alanlarında çalıştı. Sony Europe’da SAP proje entegrasyonunda satış bölümü liderliğini üstlendi. Proje yönetimi alanında Six Sigma Black Belt sertifikasyonu sahibidir.

Stockholm’de yaşama nedeniyle kariyerine ara verdiği dönemde sivil toplum alanı ile ilgili farkındalığı, farklı kuruluşlardaki gönüllülük çalışmaları ile pekişti.

Ülkeye dönüşünde sivil toplum alanında kariyer yapmayı hedefleyerek YenidenBiz Derneği’nin kuruluş aşamasında ekibe katıldı. YenidenBiz’de insan kaynakları sistem geliştirme ve süreç yönetimi liderliğinin yanı sıra kaynak geliştirme grubunda da aktif olarak çalıştı. Halen YenidenBiz yönetim kurulu yedek üyesi olarak görevlidir. Nisan 2016 itibarıyla Türkiye’nin eğitim alanında en etkin STK’larından TEGV’de kaynak geliştirme ve kurumsal iletişimden sorumlu iş geliştirme müdürü olarak çalışmaktadır.