Şirzat SUBAŞI

Şirzat SUBAŞI

Yaklaşık 30 yıl Koç Holding bünyesinde üst düzey yöneticiliklerde görev alan Şirzat Subaşı, Arçelik markasında; Türkiye, Orta Doğu, Asya ve Afrika bölgelerindeki tüm pazarlama, satış, satış sonrası operasyonlar ve kurumsal iletişim çalışmalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2015 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olan AGT A.Ş.’de görev alan Şirzat Subaşı, AGT Genel Müdürlüğü görevini 3 yıl sürdürdükten sonra şu anda Danışman olarak çalışmaktadır.

1960 İstanbul doğumlu olan Şirzat Subaşı, Kabataş Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi ve Koç Üniversitesi’nde İş İngilizcesi ve Harvard Üniversitesi’nde Tüketici Pazarlama Stratejileri üzerine Master yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Subaşı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmekle birlikte, geçmişte Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Başkanlığı, TOBB Ticaret Odası Konseyi Türkiye Dayanaklı Tüketim Malları Meclisi Başkanlığı, TÜSİAD Perakende Sektörü ve Tüketici Hakları Çalışma Grubu Üyeliği ve İTO Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.