yükleniyor

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Kutlu Olsun!

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Kutlu Olsun! güneş amblemi.

10 Aralık 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilerek, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi doğrultusunda düzenli olarak her yıl “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.
Dünya İnsan Hakları Günü, öncelikle tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesini benimseyerek insan hakları farkındalığını artırmayı ve bu hakların tüm insanlar tarafından korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Ülkelerin en önemli sorumluluklarından biri, çocukların temel haklarını ve özgürlüklerini tanıyarak, eşit şartlarda eğitim almalarını sağlamak, sağlık ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını güvence altına almaktır.
Kuruluşumuzdan bu yana tüm çocuklarımıza eşit şartlarda nitelikli eğitim imkânı sunmayı hedefleyerek çalışıyoruz. Her çocuğun kendi potansiyelini fark ederek ve geliştirerek özgüvenli bireyler olabileceğine inanıyoruz. Yaşadıkları dünyayı keşfetmeleri, deneyimlemeleri ve becerilerini geliştirebilmeleri için Öğrenim Birimlerimizi, Eğitim Parklarımızı ve Ateşböceklerimizi gönüllü ve bağışçılarımızın desteğiyle çocuklarımızın kullanımına sevgiyle açıyoruz.
Eğitimli, bilinçli ve çağdaş bireyler yetiştirmek için bu yolda bize destek olan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

12.01.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!