yükleniyor

Atma Bağışla

Atma Bağışla sayfa görseli.
Atma Bağışla güneş amblemi.

“Atma Bağışla” projemizin amacı bir yandan TEGV’e alternatif kaynak yöntemi oluşturarak daha fazla çocuğumuzun nitelikli eğitimle buluşmasına katkı sağlarken diğer yandan e-atıkların çevreye verdiği zararı azaltarak sürdürülebilir çevre faaliyetlerini destek olmaktır.

Herkes evinde, iş yerinde kullanmadığı ve çevreye olumsuz etki oluşturan atıkları, geri dönüştürerek, hem sürdürülebilir çevre hedeflerine hem de TEGV’deki çocukların nitelikli eğitimle desteklenmesine katkı sağlayabilir.

Ev veya iş yerlerimizde bulunan masaüstü-dizüstü-tablet bilgisayarlar, monitör ve televizyonlar, masa ve cep telefonları, yazıcı tarayıcı ve fotokopi makineleri, modem ve switch gibi ağ ürünleri, ütü, fön makinesi ve mutfak robotu gibi elektronik ev aletleri, her çeşit kablo ve adaptörler e-atık kapsamında değerlendirilebilir.

Geri dönüştürülemeyen ve bağış yapılamayan ürünler: Cam ve ahşap ağırlıklı mobilya ve süs eşyaları, beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır-bulaşık mak.) laser yazıcı tonerleri, akü ve piller.

Ürünlerin hurda değeri TEGV’e bağışlanmaktadır.


E-Atık bağışı yapabileceğiniz ürünlerin listesini görmek için TIKLAYINIZ

E-ATIK BİLDİRİMİNDE BULUNUN

Proje Başlangıcından Bu Yana

500 ton
500 ton e-atık geri dönüştürüldü
25.000 adet
25.000 adet kargo ile e-atık taşındı
5.500 çocuğumuzun
5.500 çocuğumuzun eğitimine destek olduk
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!