yükleniyor

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı sayfa görseli.
Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı güneş amblemi.


Sevgili Eğitim Dostlarımız,

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, başta sayın Suna Kıraç olmak üzere, ülkemizde yaşanan en önemli sorunların temelinde eğitim eksikliği olduğuna inanan değerli insanlar tarafından kuruldu.
İmkânları sınırlı çocuklarımıza eğitim desteği vermek amacıyla başladığımız yolculuğumuzun 29. yılında, Türkiye’nin dört bir yanında elliden fazla etkinlik noktasına ulaştık. Sayısı 3 milyonu aşkın çocuğumuzu eğitim etkinliklerimizle buluşturarak onların yaşamlarına dokunduk.
İlköğretim çağındaki her çocuğumuz, tamamen ücretsiz olarak ve hiçbir koşula bağlı olmadan, etkinliklerimize katılabiliyor, çocuk dostu mekânlarımızda gönüllülerimizle birlikte kendilerini geliştirme imkânı buluyor.
Dünyanın ve ülkemizin koşullarına uygun olarak, küresel teknolojileri de başarıyla kullanıyor, hibrit modellerle daha fazla çocuğumuza ulaşıyoruz. Çalışmalarımız eğitim dünyası ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dikkatle izleniyor, takdir ediliyor. Bu çerçevede verimli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz.
Ezberin değil akıl yürütmenin, tekrarın değil, yaratıcılığın önemli olduğu bir eğitim anlayışına ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak, bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Çocuklarımızın zihinlerindeki engelleri kaldırmaya, düşüncelerini özgürleştirmeye, yaratıcılıklarını harekete geçirmeye çalışıyoruz.
6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizde yaşadığımız büyük deprem ve kayıplarımız hepimizi çok üzdü. Ateşböceklerimizle hemen o bölgeye intikal ettik, halen tüm Ateşböceklerimizle, değerli paydaşlarımızla ve cansiperane çalışan gönüllülerimizle bölge insanına ve çocuklarımıza sosyal ve duygusal afet sonrası etkinlik programımıza uygun etkinliklerle hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz.
Deprem bölgesinde eğitimin devamlılığının sağlanması öncelikli hedefimiz.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak, kuruluşumuzdan günümüze gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, sayın Suna Kıraç’ın kuruluşumuzda koyduğu ve yürekten desteklediğimiz; “Türkiye’nin eğitim alanındaki en etkin ve saygın sivil toplum örgütlerinden biri olmak” hedefini yakaladığımızı düşünüyoruz. Bu performansımızın ve kurumsal itibarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.
Bütün çabamız, her gün koşarak eğitim parklarımıza, öğrenim birimlerimize ve Ateşböceklerimize gelen sevgili çocuklarımızın gözlerindeki ışığın devamı için…
Sevgi ve saygılarımızla

M. Özalp Birol

Yönetim Kurulu Başkanı

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!