yükleniyor

Ankara'daki BM çalışanları çocuklarla buluştu.

Ankara'daki BM çalışanları çocuklarla buluştu. güneş amblemi.

BM Türkiye Mukim Koordinatörü Shahid Najam ile UNDP, FAO ve UNV gibi diğer BM kuruluşlarından çalışanlar TEGV'in Ankara'da bulunan Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı'ndaki eğitim faaliyetlerinde gönüllü olarak yer aldılar. BM çalışanları, daha tecrübeli gönüllüler ile beraber çocukların atölye çalışmalarında liderlik yaptılar.

BM ve TEGV gönüllüleri çocuklara sanat, okuma, matematik, davranış bilgisi ve spor derslerinde yardımcı oldular. Ayrıca gün boyunca Türk şirketleri arasında da hızla yayılmakta olan kurumsal bir sosyal sorumluluk olarak gönüllülük kavramı üzerinde duruldu. İlk kez bu yıl düzenlenen bu etkinliğin amacı ise gönüllülük kavramını ve bu kavramın topluma olan katkılarını Türkiye'de de gündeme getirmek. Etkinlik ayrıca BM çalışanlarına da TEGV eğitim birimindeki çocukların yaşamına bir ölçüde de olsa katkıda bulunma imkanı sağladı. Etkinlik BM Gönüllüleri Programı ve TEGV tarafından Uluslararası Gönüllülük Yılı +10'u (IYV+10) kutlamak amacıyla düzenleniyor.

IYV+10, gönüllülük kavramının daha çok tanınması, kolaylaştırılması, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi amacıyla BM tarafından başlatılan küresel bir kampanya. Kampanya, aralarında BM kuruluşları, hükümetler, sivil toplum ve özel sektörün de yer aldığı tüm kesimleri ortak insani duyguların bir ifadesi olan gönüllülüğü gündeme taşımaya davet ediyor. Bu kesimler, dayanışma ve saygı kültürünün inşasında, bireyler ve toplumlara destek olunmasında, Binyıl Kalkınma Hedefleri'ne ulaşılmasında ve insani gelişmeye katkıda bulunmada gönüllülüğün rolünü tanıma konusunda teşvik ediliyor.

22.11.2011
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!