yükleniyor

TEGV Adım Adım Ateşböceği Van'a ulaştı.

TEGV Adım Adım Ateşböceği Van'a ulaştı. güneş amblemi.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın 21'inci Ateşböceği'nin açılışı 21 Ocak Cumartesi günü saat 14:00'te Taksim Meydanı'nda gerçekleşti. Adım Adım Ateşböceği, açılışın ardından depremzede çocuklara eğitim desteği vermek üzere Van'a doğru yola çıktı ve 24 Ocak'ta Van'a ulaştı.

TEGV; Eğitim Parkı ve Öğrenim Birimleri'nin bulunmadığı yerlerdeki çocuklara seyahat eden Öğrenim Birimi olan Ateşböcekleri ile ulaşıyor. 2011 yılında Runtalya ve Avrasya maratonlarında koşan Adım Adım Oluşumu koşucularının sağladıkları bağışlarla yeni bir TEGV Ateşböceği harekete geçti. Bu proje için 145 Adım Adım üyesi, 2.000'e yakın bağışçıdan 211.558 TL bağış topladı. Sporcular, Runtalya ve Avrasya maratonlarının yanı sıra Boğaziçi yüzme, Gelibolu ve Yelken yarışlarına da katılarak bağış topladılar.

Adım Adım sporcuları, 2012 Runtalya koşusunda da Ateşböceğini desteklemeye devam edecekler ve böylece 3 yıllık işletme giderlerini karşılayarak yaklaşık 9.000 çocuğun eğitimine destek vermiş olacaklar.

2009 yılında Antalya Maratonu'nda TEGV'i desteklemeye başlayan Adım Adım Oluşumu, her yıl düzenlenen Runtalya ve Avrasya Maratonları, Boğaziçi Yüzme Yarışları gibi spor etkinliklerinde topladıkları bağışlarla TEGV'in Mardin'de bulunan Midyat ve Savur Öğrenim Birimlerinin 3 yıllık işletme giderlerini karşılamıştı.
23.01.2012
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!