Haberler

Ncomputing’in CEO’su Raj Dhingra TEGV Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı’nı ziyaret etti.

Türkiye’nin eğitim alanında en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ncomputing konusundaki çalışmalarıyla 2011 yılında, ABD’de ‘Ncomputing’ firması tarafından, sürdürülebilirliği destekleyen teknoloji kullanımında liderlik yapan kuruluşlara verilen ‘Go Green Innovation Award’a (Yeşile Doğru Yenilikçilik Ödülü) layık görülmüştü.

‘Ncomputing’ firmasının CEO’su Raj Dhingra, 15 Mayıs 2012 tarihinde Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı’na gelerek TEGV hakkında kapsamlı bilgi aldı ve Eğitim Parkının Bilişim ve Teknoloji Odaları ile diğer birimlerini yakından inceledi. TEGV’in hem dokunduğu kişileri hem de eğitimi dönüştüren sessiz ve barışçıl bir devrim yaptığını ifade eden Dhingra, TEGV Etki Analizi’ni ve diğer raporları daha sonra yapacağı iletişimlerde de kullanmayı umduğunu belirtti. CEO Raj Dhingra, 28 Nisan 2012’de, ABD Oregon’da, konusunda uzman kişilerin davet edilerek tecrübelerini paylaştığı ve ‘Technology, Entertainment, Design(Teknoloji, Eğlence ve Dizayn)’ başlıkları altında yapılan ‘TED konuşmaları’ için hazırladığı sunumunda , ‘Teknoloji Eğitimi Değiştirebilir mi? Evet!’ başlığı altında TEGV’in Ateşböcekleri ve Ncomputing cihazları ile yaptığı etkiyle ilgili bir konuşma yapmıştı.

YouTube

Ncomputing Hakkında: Ncomputing varolan bir bilgisayarın ya da server’ın donanımsal ve yazılımsal kaynaklarını birden fazla kullanıcı ile paylaşmamızı sağlayan yazılımsal, donanımsal ürünleri ve patentli UXP protokolü ile uçtan uca çözüm sunan bir ‘terminal server client’ teknolojisidir.