yükleniyor

Vakfımız, 'Gönül Köyü' Projesiyle 1.900 Çocuğa Ulaşacak

Vakfımız, 'Gönül Köyü' Projesiyle 1.900 Çocuğa Ulaşacak güneş amblemi.

Vakfımızın Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı, 'Gönül Köyü' adlı SODES projesiyle, 7 köy okuluna etkinlikler gerçekleştirecek. Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı gönüllüleri, merkeze bağlı 7 köy okuluna giderek her okulda yaklaşık 1 ay süreyle, çocukların okuma becerilerini, grup çalışmalarına aktif katılımlarını, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri kısa süreli etkinlikler ve kültürel/sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek.

Proje ile 1.900 çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Her okulda 'kitap değişim noktası' adıyla birer kitaplık kurulacak ve okul mevcuduna bağlı olarak her çocuğa bir kitap verilecek ve toplamda 1.900 kitap dağıtılacak. Çocukların, öykülerini okudukları yazarlarla tanışmaları için, seçilen bir okulda yazar buluşması yapılacak.

Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı tarafından 16 Eylül itibariyle hayata geçirilen proje, 15 Haziran 2014'e kadar devam edecek. 'Gönül Köyü' projesinin tanıtım toplantısı 13 Kasım 2013 tarihinde TEGV'in Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı'nda gerçekleşti.

SODES; istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor olmak üzere üç bileşenden oluşmaktadır. SODES'in kapsadığı nüfus kesimleri, özellikle yoksulluk ve sosyal imkânlara erişimde sıkıntı yaşayan; çocuklar, gençler, kadınlar, işsizler, yoksullar, göç etmişler ve kentlerin gecekondu bölgelerinde yaşayan bireyler ve gruplardır. SODES kapsamındaki çalışmalar toplumsal hayata etkin şekilde katılmakta zorluklarla karşılaşan bu kesimler için yeni fırsatlar oluşturmakta ve bu kesimin kendine olan güvenini artırarak toplumsal yaşamın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır. SODES bu yönüyle uygulandığı illerden başlayarak ulusal düzeyde sosyal restorasyonun gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır.

20.11.2013
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!