yükleniyor

Kelebekler TEGV Anneleri İçin Kanat Çırpacak

Kelebekler TEGV Anneleri İçin Kanat Çırpacak güneş amblemi.

 

20 Kasım'da ikinci yılını tamamlayan Kelebeğin Dünyası Projesi'nin ikinci aşamasında, bir yandan Yeşimli kadınlar için yapılan eğitimler ve danışmanlıklar devam ederken diğer yandan da TEGV'li annelere yönelik 'Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum' adıyla 6 aylık yeni bir sertifika programı yürütülecek.

Sertifika programı kapsamında Uludağ Soroptimist Kulübü üyesi meslek sahibi kadınlar ve Yeşimli yöneticiler, çocuğu TEGV Bursa Öğrenim Birimi'nde eğitim gören annelere sağlık, hukuk, aile ve kişisel gelişim başlıkları altında çeşitli konularda eğitimler verecek. Bu eğitimler bire bir gönüllü danışmanlıklarla da desteklenecek. Eğitimler, TEGV'in Hürriyet'teki binasında anneler çocuklarını etkinliklere bıraktıktan sonra gerçekleşecek. Böylelikle anneler çocuklarını bekledikleri zamanı eğitimlerle değerlendirerek kişisel gelişimleri için önemli bir fırsat da yakalamış olacaklar. İlk yıl yaklaşık 40 kadına yönelik 6 ay boyunca sürecek eğitimlerin ardından tüm katılımcılara sertifika da verilecek.

 

'Kadın değişirse, toplum değişir' sloganı ile hayata geçirilen Kelebeğin Dünyası Projesi'nin ikinci aşamasının tanıtım toplantısı bugün TEGV Bursa Öğrenim Birimi'nde gerçekleşti. Toplantıya TEGV'li annelerin yanı sıra TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy ve TEGV Bursa Öğrenim Birimi Yöneticisi Selma Göksel Şahin, Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, Uludağ Soroptimist Kulübü Başkanı Ayşen Sazcılar ve Uludağ Soroptimist Kulübü üyeleri de katıldı.

26.11.2015
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!