yükleniyor

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca'nın 90. Yaş Konseri.

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca'nın 90. Yaş Konseri. güneş amblemi.

Türk Musikisi'nin büyük bestekarı ve yorumcusu, değerli eğitim dostu Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca'nın  644 civarında beste, semai, şarkı, çocuk şarkıları ve çeşitli saz eserleri bulunuyor. '2008 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü' ve '2010 TBMM Üstün Hizmet Ödülü' de dahil olmak üzere 200'ün üzerinde ödül ile onurlandırılan Devlet Sanatçısı, eserlerinin telif haklarını da içeren mirasını 2010 yılının Kasım ayında vasiyet yolu ile TEGV'e bağışlamıştı.*

Türkiye'de daha fazla çocuğun eşit ve kaliteli eğitim olanaklarından faydalanabilmesi için, temel eğitime destek vermek amacıyla tam 21 yıldır çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca'nın armağanı olan bu değerleri koruma ve yaşatma görevini üstlenirken; düzenleyeceği konser ile değerli ustaya saygısını ve şükranlarını sunmanın yanı sıra, ünlü bestekarın 90. yaşını da kutlayacak.

*Kilis'te yapılacak Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Öğrenim Birimi fonuna bağışta bulunmak isteyenler 0216 290 70 82 numaralı telefondan Arzu Özdemirci ile irtibata geçebilir.

08.02.2016
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!