yükleniyor

TEGV 21 Yaşında!

TEGV 21 Yaşında! güneş amblemi.

TEGV Manifesto – Eğitim Güçlendirir! Eğitim Şanstır! Eğitim Haktır.

21 yıl önce, TEGV olarak yola çıktığımızda, daha aydınlık bir gelecek için en büyük şansımızın eğitim olduğunu biliyorduk. Çünkü inanıyoruz ki:

Eğitim güçtür. Eğitim haktır. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde, bazı çocukların sahip olabileceği tek güç, tek fırsattır.

Eğitim, sadece okumaya-yazmaya, sayı saymaya, bilgi edinmeye değil öncelikle kendi gücünü keşfetmeye ve hayatta kalmaya yarar!

Çocukları nasıl soğuktan korumak için giydiriyorsak, yorulmasınlar diye kucağımızda taşıyorsak… Kendi ayakları üstünde durabilsinler diye çocuklarımızı eğitimle desteklemek gerekir.

Biz, sevgiyle yaklaştığımız, bilgiyle donattığımız çocuklarımıza dimdik yürümelerini, hayata karşı

daha güçlü durmalarını sağlayacak becerileri ve özgüveni kazandırdığımıza inanıyoruz.

Çocuklarımız için okulun tamamlayıcısı, sokağın ve riskli ortamların alternatifiyiz.

TEGV'de çocuklarımız özgür bir ortamda en gelişmiş ülkelerdeki eğitim anlayışıyla tanışıyorlar. Çoğu gençlerden oluşan gönüllü ablalar ve ağabeyler, hayata bakışlarıyla çocuklarımıza örnek oluyorlar.  

Hayata zor koşullarda başlayan birçok insan sadece eğitim sayesinde, başarılı bir iş insanı, sanatçı, bilim insanı veya üst düzey yönetici olabiliyor. Biz de özellikle eğitim olanaklarının sınırlı olduğu bölgelerde, 21 yılda 2 milyondan fazla çocuğumuzu eğitimin gücüyle destekledik.

 

Yeni programlarımızla, yeni umutlara.

 

 

 

03.02.2016
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!