yükleniyor

Köylerinden gezegenlere ulaştılar, bilime yolculuk yaptılar.

Köylerinden gezegenlere ulaştılar, bilime yolculuk yaptılar. güneş amblemi.
IMG_5848Lloyd’s Register Vakfı sponsorluğunda geliştirilen Bilim Ateşböceğimiz 15 Mayıs, 05 Haziran ve 18 Haziran tarihlerinde  Artvin ve Rize’ye bağlı  Aralık, Löme ve Aslandere köylerinde 17 gönüllümüzün desteği ile Bilim Etkinlikleri düzenledi. Bilim Ateşböceği eğitimlerine destek veren gönüllüler, malzemelerini alarak  çocukların bulunduğu köylere gidip, 65 çocuğumuzla deneyler gerçekleştirdi, onların yaparak, yaşayarak öğrenmelerine destek verdi.

 

Mutfakta Kimya Deneyleri, Fizik Deneyleri, Bilim ve Teknoloji Etkinliği  ile çevrelerinde kolaylıkla bulabilecekleri malzemelerle deneyler yapan  çocuklar, hem eğlendiler, hem de öğrendiler. Kırmızı lahana suyu ile çalışmalar yapan çocuklar, asit ve baIMG_5760zları birbirlerinden ayırırken çıkan renklerin farklılaşmasını heyecanla gözlemlediler. Üç boyutlu gözlüğü ilk kez gören çocuklar, bu gözlükle yapılan Cardboard etkinliğini çok sevdiler.

 

Bilim Ateşböceği Eğitim Programı; ilköğretim çağındaki çocukların bilime karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak, bilim alanında temel bilgi ve becerileri kazandırmak yoluyla, çocukların bilimsel düşünen ve problem çözebilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
10.08.2016
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!