yükleniyor

Çocuklar ve Gönüllülere: “Daha İyi Bir Dünya İçin Atölyeler”

Çocuklar ve Gönüllülere: “Daha İyi Bir Dünya İçin Atölyeler” güneş amblemi.
ekkkİnsan Hakları, Ayrımcılık, Barış, Çocuk Hakları, Katılım Hakkı, Toplumsal Cinsiyet ve Ekoloji Atölyelerinin yer aldığı  “Daha İyi Bir Dünya İçin Atölyeler” projesi başladı.
Proje kapsamında ilk olarak gönüllülerimiz ile atölyeleri gerçekleştirecek eğitmenlerin eğitimi 20-21 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. “Daha İyi Bir Dünya İçin Atölyeler” projesinin Eğitmen Eğitimi’ne 45 TEGV Eğitmeni katıldı. Eğitmen Eğitiminin ardından projenin 1.200 gönüllüye ulaşması hedefleniyor.

Gönüllülerin yanı sıra; proje kapsamında geliştirilen kısa süreli çocuk etkinlikleri sayesinde 10.000 çocuğumuz daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu bilecek ve bunu gerçekleştirmek için de donanımlı hale gelecek.

Çocuklarımız atölyelerde alacakları eğitimle; mutlu, sağlıklı ve güvende bir yaşam sürmek için nelere ihtiyaç duydukları üzerine düşünecek, hakların ve isteklerin ayrımı üzerine çalışmalar gerçekleştirecek ve demokratik karar alma yöntemlerini deneyimleyecek. ABD Büyükelçiliği desteğiyle gerçekleşen “Daha İyi Bir Dünya İçin Atölyeler” projesi ile çocukların toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik farkındalıkları artacak, bireylerarası ilişki bağları gelişecek, tek bir canlının değil bütün bir ekosistemin korunmasının önemli olduğunun farkına varacaklar ve doğuştan sahip oldukları hakları öğrenecekler. Eğitmenler gönüllülere, gönüllüler de çocuklara daha iyi bir dünyanın kapılarını açacak.
22.12.2018
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!