yükleniyor

TBF, Erkekler Türkiye Kupası’nda TEGV’li çocukları misafir ediyor

TBF, Erkekler Türkiye Kupası’nda TEGV’li çocukları misafir ediyor güneş amblemi.
Türkiye’nin dört bir yanında her yıl imkânları kısıtlı yüz binlerce çocuğa eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın çocukları, 13-17 Şubat’ta düzenlenen Erkekler Türkiye Kupası’nda Türkiye Basketbol Federasyonu’nun misafiri olarak basketbol coşkusunu yaşayacak.

İlköğretim çağındaki çocukların, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlayan TEGV’in Ankara Semahat - Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’ndaki çocukları Erkekler Türkiye Kupası yarı final ve final maçlarında TBF tarafından misafir edilecek.

Maçlar başlamadan önce hakemler, isimleri anons edilen TEGV’li çocuklarla sahaya çıkacak, çocuklar saha heyecanını deneyimleme imkânı bulacak. Ayrıca tribünde yer alan çocuklar da maç coşkusunu birebir yaşayacaklar. Maçın başında ve devre arasında gösterilen TEGV filmi ile de izleyiciler vakfın, çocukların hayatında yarattığı değişimleri izleyecekler.

TEGV’li çocuklar, oynanacak final maçında takımların oyuncuları ile birlikte sahaya çıkarak pankart açacak ve TEGV’li bir kız çocuğu sahaya basketbol topu getirecek. Final maçı öncesi çocukların sporculara yazdığı mektuplar da soyunma odalarına bırakılacak.

Erkekler Türkiye Kupası 2019 kapsamındaki TEGV’in ilk etkinliği 15 Şubat’ta, Ankara’da düzenlenen Basın Toplantısı oldu. Toplantıya katılan TEGV çocukları sporculara ve antrenörlere soru sorarak yaptıkları resimlerden hediye ettiler.
14.02.2019
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!