yükleniyor

4. Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu 22 Mayıs’ta…

4. Uluslararası Nirun Şahingiray  Eğitim Forumu 22 Mayıs’ta… güneş amblemi.
image002Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından miras bağışçımız Nirun Şahingiray anısına gerçekleştirdiğimiz 4. Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu, bu yıl 22 Mayıs’ta açılış konuşmaları ve paneller, 24-28 Mayıs tarihleri arasında paralel oturumlarla çevrimiçi etkinlik olarak gerçekleşecek.

22 Mayıs Cumartesi günü yapılacak forumda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitimciler, uzmanlar ve akademisyenleri bir araya getirerek, eğitim alanındaki yenilik ve gelişmelerin tartışıldığı bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz.

Pandemi nedeniyle çevrimiçi etkinlik olarak yapılacak olan forumumuzun bu yılki ana teması: ‘21. Yüzyılda Değişen Öğrenme Kültürü- Değişim hiç bu kadar gerçek olmamıştı’Eğitimin geleceğini mercek altına alacağımız forumumuzda;

Wix Education'da Öğrenme Tasarımı ve Topluluk Lideri olarak görev yapan Saskia Leggett ile yaratıcı ve anlamlı öğrenme deneyimleri tasarlayan Mariana Tamashiro ‘Yaratıcı Toplumlar Yetiştirmek’, dünyada veri odaklı yapay zeka teknolojisinin önde gelen çözüm sağlayıcılarından biri olan Riiid Lab’de Öğrenimde Eşitlikten Sorumlu Başkan olarak görev yapan Jim Larimore ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği: Yapay Zeka Çözüm Olabilir Mi?’, 20 yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev alan, liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin birçok ilinde konuşmalar yapan ve eğitimler düzenleyen Kayhan Karlı ‘Dijital Çağın Çocukları İçin Kadim Yetkinlikler’, Wonderful Idea Company'nin kurucu ortağı ve lider eğitimcisi olan Ryan Jenkins ‘Yaratıcı Öğrenme’, eğitim, uluslararası kalkınma, hayırseverlik ve teknoloji sektörlerinde bugüne kadar pek çok fayda sağlayan, dünya çapında saygın bir lider olan Vikas Pota ‘Pandemi Sonrası Eğitim’ başlıklarında birer sunum yapacak.

Forumumuzda ayrıca  ‘Öğrenme ve Teknoloji- Neredeyiz; Nerede Olmalıyız; Nelere Dikkat Etmeliyiz?’ ve  ‘Sosyal Duygusal Öğrenme- Gereksinim, Kapsam veUygulamaları’ konularında İki panel düzenlenecek.

24 – 28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek paralel oturumlarda ise dijtal oyun üretme, dijital sanat, çocuklar için felsefe ve daha bir çok yenilikçi içerikle 15 atölyemiz olacak.

4. Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu hakkında detaylı bilgi ve kayıt için linke tıklayınız.

https://tegv.org/ns/2021/
04.05.2021
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!