yükleniyor

27’nci Yaş Günümüzü Basın Buluşması ile Kutladık

27’nci Yaş Günümüzü Basın Buluşması ile Kutladık güneş amblemi.

27’nci kuruluş yıl dönümümüzü düzenlediğimiz çevrim içi basın toplantısıyla kutladık. Yönetim Kurulu Başkanımız Oktay Özinci, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Genel Müdürümüz Sait Tosyalı ile çok sayıda basın mensubunun katılım gösterdiği organizasyonda, 2021 yılında yaptığımız faaliyetler ve yeni yaşımızda gerçekleşmesini planladığımız projeleri paylaştık. 
Yönetim Kurulu Başkanımız Oktay Özinci, toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin eğitim alanındaki en yaygın sivil toplum kuruluşu olarak 27’nci yılımızı kutlamak bizi son derece mutlu ediyor. 27 yıl önce kurucularımızın uygulamaya koymaya çalıştığı düşünce şuydu: Türkiye’nin en önemli meselesi eğitimdir; nitelikli eğitim ve eğitimde fırsat eşitliği bir gerekliliktir. Kurucularımız bu iki konunun Türkiye’nin en önemli problemi olduğunu düşünüyorlardı. Sizler de bugün ‘Türkiye’nin en önemli sorunları nedir?’ sorusuna yanıt verdiğinizde, o meselelerin hiçbirinin nitelikli eğitim sahibi olmadan çözülemeyeceğini görürsünüz. Bunların hepsinin arkasındaki anahtar eğitimdir.” dedi. 
Vakfın kuruluşunda Suna Kıraç’ın “yol arkadaşım” olarak tanımladığı Yönetim Kurulu Üyemiz Cengiz Solakoğlu, TEGV ’in Türkiye’nin vakfı olduğunu vurgulayarak yaşadığı gururu şu sözlerle dile getirdi: “27’nci yılını kutlarken sevgi dolu zenginliğini yüreğinde taşıyan, Eylül 2020’de kaybettiğimiz kurucumuz Suna Kıraç’ı rahmet ve şükranla anmak isterim.
Vakfımıza yapılan bağışların her bir kuruşunu çocukların eğitimi için harcamış olmamız bize keyif veriyor. 27 yıldır TEGV Yönetim Kurulunda görev alıyorum. Bu benim manevi açıdan en büyük zenginliğim” 
Genel Müdürümüz Sait Tosyalı ise 2021’in önemli olaylarının altını çizerek başladığı konuşmasında 2022’de gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimizi basın mensuplarıyla paylaştı.
27. Yaş günümüzde bizimle olan tüm basın mensuplarına bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız. 

14.02.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!