yükleniyor

29. Yaş Günümüzü Büyük Bir Çoşkuyla Kutladık!

29. Yaş Günümüzü Büyük Bir Çoşkuyla Kutladık! güneş amblemi.

23 Ocak Salı günü, 29’uncu yaş günümüzü, özel bir organizasyonla Pera Müzesi’nde kutladık. Mütevelli Heyeti Üyelerimiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, gönüllülerimiz, TEGV çocuklarımız, çalışanlarımız ve basın mensuplarının katılımıyla dolu dolu bir etkinlik gerçekleştirdik.
Misafirlerimizi, Pera Müzesi’nde deprem bölgesinde gönüllülerimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaları gösteren bir fotoğraf sergisiyle karşıladık. Bu özel sergi, toplumsal duyarlılık ve dayanışma ruhunun izlerinin ve yaşadığımız zorlu zamanlarda çocuklarımız için hep birlikte neler başardığımızın yansımasıydı.
Yönetim Kurulu Başkanımız M. Özalp Birol Konuşmasına; Mütevelli Heyeti Üyemiz Semahat Arsel’in, kendisine ilettiği mektubu okuyarak başladı. Semahat Hanım’ın, TEGV’in sadece çocukların akademik gelişimine destek vermekle kalmayıp, yaşam tarzlarını da ne kadar değiştirdiği ile ilgili görüşlerini paylaştıktan sonra, sözlerine eski TEGV çocuklarının bugün geldikleri konumlarından örnekler vererek devam etti. Suna Kıraç’ın TEGV’i kurma amacı olarak “Biz sevgiyle yaklaştığımız, bilgiyle donattığımız çocuklarımıza dimdik yürümelerini, hayata karşı daha güçlü durmalarını sağlayacak becerileri ve özgüveni kazandıracağımıza inanıyoruz. Çocuklarımız için okulun tamamlayıcısı, sokağın ve riskli ortamların alternatifiyiz” dediğini paylaşan M. Özalp Birol, sözlerine TEGV’in 28 yılda önemli başarılarından bahsederek ve TEGV’e destek veren tüm eğitim dostlarına teşekkür ederek bitirdi.
Genel Müdürümüz Sait Tosyalı, 2023 yılında yapılan çalışmaları ve 2024 yılında TEGV’in hedeflediği projelerini özetleyerek sözlerine devam etti: “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını tüm yıla yayılan Cumhuriyetin Yüzleri projemiz ve etkinliklerle kutladık. Mütevellilerimiz, yönetim kurulumuz, çalışma arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ve çocuklarımızla iki kez Atamızın huzuruna çıktık; O’na minnetlerimizi sunduk. 6 Şubat felaketi sonrası tüm olanaklarımızı, seferber ettik. Gönüllülerimiz, Ateşböceği filomuz ve bölgedeki etkinlik noktalarımızla çocuklarımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından gelen bağışlarla yeni araçlar Ateşböceği filomuza katıldı; Diyarbakır, Denizli ve Gaziosmanpaşa’da yeni etkinlik noktalarımızı açtık. Heyecan duyduğumuz projelerimiz bu yıl da devam edecek: Gaziantep, Gölcük, Kocaeli ve Anadoluhisarı, İstanbul noktalarımızı açmayı planlıyoruz. Yeni araçlar Ateşböceği filomuza katılıp çocuklarımıza ışık saçmaya başlayacak. Su, İklim, Sağlıklı Beslenme, Geleceğin Meslekleri, Güvenli Trafik, Deprem ve Doğal Afet Bilinci temalı eğitim programlarımız bu yıla damga vuracak projelerimiz arasında”.
2023 yılında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi ve "Cumhuriyetin Yüzleri" projesinde elde ettiğimiz başarıyı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır şekilde paylaşmaktan büyük gurur duyduk. Misafirlerimize 2024 yılı için hazırladığımız TEGV filmimizi göstermenin heyecanını yaşadık. Katılımcılar, TEGV çocuklarının oluşturduğu koroya coşkuyla eşlik ettiler. Eğitim dostlarımızın hazırladığı, TEGV’in kuruluş yıl dönümüne özel temennilerini içeren videoları izledik. Ardından hep birlikte doğum günü pastasını keserek etkinliğimizi coşkulu bir şekilde sonlandırdık.

12.02.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!