yükleniyor

Afetten Sonra Yaşam Forumu Antakya’da Düzenlendi

Afetten Sonra Yaşam Forumu Antakya’da Düzenlendi güneş amblemi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı “Afetten Sonra Yaşam Forumu” Antakya EXPO HBB Yerleşkesinde 08 Mart 2024 tarihinde gerçekleşti. DASIFED'in öncülüğünde, Life After Disaster adlı forum, Hayata Destek Derneği ve ATABAY iş birliğiyle düzenlendi. Özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli meslek gruplarından vatandaşlar, katılım sağlayarak önemli bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Mesut Bilgili moderatörlüğünde gerçekleşen foruma vakfımızı temsilen ISO Konteyner Kent Shell Öğrenim Birimi Yöneticisi Gökçe Aydınlıoğlu katıldı. Forumda, afet yönetimi ve toplumsal dayanıklılık konularında etkili çözümler üretebilmenin, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle güçlendirilebileceği vurgulandı. Ayrıca, tüm ilgili paydaşları bir araya getirerek, afetler sonrası yeniden yapılanma süreçlerinde karşılaşılan zorluklara yenilikçi çözümler bulunması, sürdürülebilir stratejilerin geliştirilmesi ve etkili iş birliklerinin kurulması konuları ele alındı. 6 Şubat depreminin ardından yaşanan afet sonrası sorunları ele alırken, katılımcılar alanlarındaki yaptıkları çalışmaları ve deneyimleri paylaştılar.

Özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli meslek gruplarının bir araya getirerek, bilgi deneyimlerini paylaşmalarına vesile olan, Hatay Büyükşehir Belediyesi, DASIFED, Hayata Destek Derneği ve ATABAY firmasına teşekkürlerimizi sunarız.

02.04.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!