yükleniyor

Algo Dijital Vanderbilt Universitesinde Vaka Çalışması Olarak Anlatıldı!

Algo Dijital Vanderbilt Universitesinde Vaka Çalışması Olarak Anlatıldı! güneş amblemi.

24 Ocak Çarşamba günü Vanderbilt Üniversitesinde gerçekleşen bir vaka çalışmasında, Algo Dijital sunuldu. Nitelikli eğitimin her çocuğun hakkı olduğuna dair inancımızla yürüttüğümüz çalışmalarımızdan biri olan Algo Dijital Kodlama eğitimi ile programlamanın temel taşı olan algoritmik düşünme becerilerini geliştirmeyi ve çocuklarımızın dijital dünyayı güvenli bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Serkan Özel, Algo Dijital projemizin bir parçası olarak yürütülen Ölçme Değerlendirme danışmanlığını üstlenerek, projemize katılan çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilen çalışmaların detaylı raporunu Vanderbilt Üniversitesinde sundu. Doç. Dr. Serkan Özel, Algo Dijital'in teknoloji tabanlı eğitimdeki dönüştürücü rolünü vurgulayarak, çocukların dijital becerileri ve algoritmik düşünme üzerindeki olumlu etkisini detaylı bir şekilde anlattı. Danışmanımız Doç. Dr. Özel, çocukların çizimlerinin yorumlanması ve dijital vatandaşlık testi sonuçları gibi analizlerle, programın bilişsel ve yaratıcı becerileri geliştirmedeki etkinliğini gösteren önemli iç görüleri paylaşarak Algo Dijital’in başarısını öne çıkarttı. Algo Dijital, sunduğu ilgi çekici oyunlar ve zengin eğitim içeriği aracılığıyla, sosyal olarak entegre bir öğrenme deneyimini teşvik eden bir platform. Bu platformdaki deneyim, çocukların katılımını artırarak öğrenme süreçlerini daha interaktif ve keyifli hale getirmektedir.
Algo Dijital, eğitim teknolojisinin gelişiminde üniversiteler, endüstriler ve STK'lar arasındaki iş birliğinin önemini vurgulayan öncü bir platformdur. Dijitalleşen temel eğitimin tamamlayıcısı olmasının yanı sıra, bilinçli bir toplum oluşturma ve öğrenme ortamlarında önemli bir fark yaratmaya yönelik büyük bir potansiyele sahiptir.
Bu başarıda katkısı olan herkesi tebrik ediyor ve birlikte daha fazla başarı elde etme umuduyla yolumuza devam ediyoruz.
Algo Dijital hakkında detaylı bilgi almak için Algo Dijital web sitemizi ziyaret edebilirsiniz

12.02.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!