yükleniyor

Arup’un Desteği ile Hayata Geçirdiğimiz Düşler Atölyemiz Bakırköy’de Açıldı

Arup’un Desteği ile Hayata Geçirdiğimiz Düşler Atölyemiz Bakırköy’de Açıldı güneş amblemi.

Bakırköy Ferit Aysan Eğitim Parkımızda Arup’un desteğiyle kurulan Düşler Atölyemizi, 12 Şubat’ta düzenlenen törenle açtık. 
Çocukların sanatın temel kavramlarıyla tanışmalarını ve sanata ilgi duymalarını amaçlayan Düşler Atölyemizin açılış törenine çalışanlarımız, gönüllülerimiz, çocuklarımız ve Arup temsilcileriyle birlikte eğitim dostlarımız ve basın mensupları katıldı. 
Düşler Atölyesi’nde çocuklarımızın, hazır şablon uygulamalardan uzak, farklı konular, malzeme ve uygulama biçimleri hakkında bilgi edinmeleri, ardından kendi yapabilecekleriyle ilgili keşiflerde bulunmaları ve önemli sanatçı ve eserlerini tanımaları hedefleniyor.

Törende konuşan Saha Yönetimi Müdürümüz Bülent Belin, Arup ailesine katkılarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:
“Arup ailesi, Vakfımızın mekân modeli süreçlerine inanılmaz katkılar sunan, her zaman erişebildiğimiz bir ekip. 2020 yılında bizlere sadece fon sağlamakla kalmayıp Düşler Atölyesinin tasarımında da ciddi katkı sağladılar. Pandemi nedeniyle ertelediğimiz bu açılışı gerçekleştirmek bu güne kısmet oldu. Çocuklarımız adına en içten dileklerimizle Arup ailesine teşekkürlerimi sunarım. İyi ki varsınız.”

TEGV’le 2018 yılından bu yana tanıştıklarını dile getiren Arup Mühendislik’ten Elif Munir, ise açılışta:
“Biz Arup olarak, 2018 yılında maratonda TEGV çocukları için koştuk. Hatta ekip liderimiz Serdar Bey de bizzat katılmıştı. Yakaladığımız sinerji ile çok güzel bağış topladık. Ondan sonra da TEGV ile hiç bağımızı koparmadık. Daha sonra iki yıllık stratejik bir ortaklık kurduk. Bu ortaklığın ilk yılında Ferit Aysan Eğitim Parkı  Düşler Atölyesine, ikinci yılında Denizli’deki Düşler Atölyesine destek olduk. Bu yıl Van’da açılacak Nirun Şahingiray  Eğitim Parkı inşaatının ihale paketini inceledik. Biz TEGV’e destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her zaman da desteğe hazırız.” dedi. 

09.03.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!