yükleniyor

Atma Bağışla Projesi Kurumsal Bağışçımız Bayer ile Yaptığımız Röportaj

Atma Bağışla Projesi Kurumsal Bağışçımız Bayer ile Yaptığımız Röportaj güneş amblemi.

1. Sizi tanıyabilir miyiz?
Ben Süleyman Bıçkıcı, yaklaşık 20 yıldır Bayer Türkiye IT bünyesinde çalışıyorum. Son 2 yıldır son kullanıcı desteği ve cihaz yenileme / bağış süreçlerinden sorumluyum.

2. Bayer’in faaliyet alanı ve çevre koruma faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalardan kısaca bahseder misiniz?
150 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış dünya çapında bir inovasyon şirketi. Bayer dünyada; İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tarım Ürünleri bölümleri ile 3 alanda faaliyet göstermektedir ve yenilikçi çözümlerle çağımızın önemli sorunlarına çare bulmayı amaç edinmiştir. Sürdürülebilir bir gelecek yaratmak da Bayer’in kurumsal stratejisinin temel unsurlarından biridir. Hedefimiz yarınlarımızı tehdit eden sorunlarla başa çıkmak için çözümler üretmek. "Herkes için sağlık, Sıfır açlık" vizyonumuzun da rehberliğinde tüm dünyadaki bireylerin sağlık, beslenme gibi temel ihtiyaçlara erişimlerini arttırmayı amaçlıyor ve bu amaca yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kapsayıcı büyümeyi ve kaynakların sorumlu kullanımını teşvik ediyoruz. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu olarak 2030 yılından önce ulaşmayı amaçladığımız net hedefler belirledik. Ekolojik ayak izimizi azaltmak ve geri dönüşümü desteklemek bu hedefler arasında önemli bir yere sahip. Tüm Bunlara ek olarak bir yaşam bilimleri şirketi olarak “Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim” misyonumuz ile faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde içinde bulunduğumuz toplumun ihtiyaçlarını dikkate alan sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz. Türkiye’de de yine bu amaç ışığında bilime hizmet etmek için projeler ortaya çıkarıyoruz. Bayer IT ekibi olarak biz de bu konuya hassasiyetle yaklaşıyoruz ve kullanım ömrü dolmuş bilgisayar ve yan ekipmanlarımızı okullara ya da kâr amacı gütmeyen organizasyonlara bağışlıyoruz. Şu ana kadar ilkokuldan lise seviyesine kadar bilgisayar, monitör, yazıcı, kenetlenme ünitesi, klavye gibi birçok yan ürün bağışı gerçekleştirdik.

3. TEGV ile yollarınız ne zaman ve nasıl kesişti? Atma Bağışla Projemizi tercih etme sebepleriniz nelerdir?
Atma Bağışla Projesi ile yollarımız yaklaşık 3 yıl önce Bayer Türkiye’deki bir ekip arkadaşımız aracılığıyla kesişti. TEGV gibi eğitime gönül vermiş bir sivil toplum örgütü ile iş birliği yapma fikri bizi çok heyecanlandırdı. TEGV ile güçlerimizi birleştirdiğimizden beri kullanım ömrü dolmuş cihazlarımızı eğitime katkı amacıyla TEGV’e bağışlıyoruz. Atma Bağışla Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukların eğitim hayatlarına katkı sağladığımız için çok mutluyuz. Proje ile aldığımız sonuçlar ve yarattığımız etki de bizi memnun ediyor. Bayer olarak toplamda 882 adet cihazı proje kapsamında bağışlayarak eğitime destek olduk.

4. Atma Bağışla Projesi’nin daha fazla insan tarafından bilinmesi için önerileriniz nelerdir?
Bu bilinci oluşturmak ve yaymak çok önemli. İçeride Bayer çalışanlarını projeyle ilgili düzenli olarak bilgilendiriyor, çalışanların da konuyla ilgili farkındalığının artması için çabalıyoruz.

14.10.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!