yükleniyor

BİDEV’in Katkılarıyla Yenilenen Basketbol Sahalarından İkincisini Gaziantep’te Açtık

BİDEV’in Katkılarıyla Yenilenen Basketbol Sahalarından İkincisini Gaziantep’te Açtık güneş amblemi.

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) ile hayata geçirdiğimiz "Basketbol Gönüllüleri" projesi kapsamındaki ikinci basketbol sahasını 18 Haziran’da, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkımızda kullanıma açtık. 

Açılış törenimize Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Berk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, BİDEV Mütevelli Heyeti Üyeleri  Sema Atakol Kasapoğlu, Kemal Tekşen, ve Derya Taşçı Özyer, Necati Güler ve Sinan Güler, BİDEV Genel Sekreteri Coşkun Teziç, yönetici ve çalışanlarımız ile çok sayıda eğitim gönüllüsü, velilerimiz, çocuklarımız ve basın mensubu katıldı. Çocukları sporla buluşturan projenin lansmanı ve yenilenen İzmir Çiğli Eğitim Parkı Basket Sahası’nın açılış töreni ise 9 Nisan’da gerçekleşmişti.

Yerel kulüplerle etkinlikler, şenlik ve turnuvalar gerçekleştirilecek

BİDEV ile 23 Nisan 2021’de imzaladığımız üç yıllık iş birliği sözleşmesi kapsamında Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa ve Van illerindeki sekiz Eğitim Parkımız ile Mardin Savur Öğrenim Birimimizdeki basketbol sahalarının iyileştirilmesi hedefleniyor. Çocuklarımıza basketbolu sevdirmeyi ve onların gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan proje sürecinde basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanı sıra, gönüllülerimizin basketbol alanında eğitimi, çocuk etkinlikleri, yerel ve ulusal sporcularla söyleşiler ve antrenmanlar, yerel kulüplerle etkinlikler, şenlik ve turnuvalar gerçekleştirilecek.

05.07.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!