yükleniyor

Çağdaş Türkiye’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Vefatının 84. Yılında Saygı ve Özlemle Andık

Çağdaş Türkiye’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Vefatının 84. Yılında Saygı ve Özlemle Andık güneş amblemi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan, ülkemizin gelişim ve ilerlemesini gelecek nesillere emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. Yıl dönümünde tüm etkinlik noktalarımızda
saygı ve özlemle andık.

Ülkemiz çocuklarına çağdaş Türkiye’yi miras bırakan onlara başöğretmenlik yapan, kurduğu meclisle bu topraklara demokratik yaşamı getiren ve meclisimizin açılışı olan 23 Nisanı dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Atatürk’ü anmak için çocuklarımızla birçok etkinlik gerçekleştirdik.

Çorlu Aysel Öğücü Lila Öğrenim Birimimizde çocuklarımız ve gönüllülerimiz 10 Kasım Atatürk Köşesi oluşturdu ve etkinlik kapsamında çocuklarımız Atatürk için şiirler okuyarak şarkılar söyledi. Gönüllülerimizin ve çocuklarımızın katılımıyla Çorlu Belediyesi ve Özel Trakya Koleji tarafından Atatürk Evi’nde 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı yapıldı. Tekirdağ Fibria Öğrenim Birimimize gelen okul gruplarımızla yaptığımız faaliyetlerde Atatürk’ü anma etkinlikleri gerçekleştirdik. 10 Kasımda Van Erciş Öğrenim Birimimize gelen çocuklarımızla düzenlediğimiz anma etkinlikleri kapsamında Atatürk portresi çalışması yaptık. Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çocuklarımız 10 Kasımı anlatan resimler yaptı. Antalya Suna İnan Kıraç Eğitim Parkımızda ise 11 Kasım 1938 yılında Atatürk’ün vefatından sonra gazetelerde çıkan haberlerden oluşan sergimiz çocuklarımız ile buluştu.

Van Muradiye Öğrenim Birimimiz İlçe Kaymakamlığının önünde protokolle beraber gerçekleştirilen törende Atatürk anıtına çelenk bırakarak Atatürk'ü anma programına katılım sağladı. Ferit Aysan Eğitim Parkı Yöneticimiz aynı zamanda Bakırköy Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Gönül Orhan, yapılan törende Vakfımızı temsilen “Atatürk Anıtına” çelenk bıraktı.

13.12.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!