yükleniyor

Cahit Ayyıldız'ın TEGV Hikayesi

Cahit Ayyıldız'ın TEGV Hikayesi güneş amblemi.

BENİM TEGV MASALIM


Masal diyorum, çünkü bir masal kadar büyülü, eğlenceli, şaşırtıcı, öğretici, sıcak bir süreç TEGV ‘de olmak ve TEGV’li olmak.
Her sayfasında sizi farklı diyarlara götüren, her cümlesinde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan bir masalda yolculuk etmek gibi. Kimi zaman anlatıcısı olursunuz masalın; kimi zaman kahramanı...
Ben 15 yıldır keyifle okuyorum, yaşıyorum bu masalı. Eğitimlerle yenileniyor, etkinliklerle tecrübe kazanıyor ve en önemlisi çocuklarla buluşarak, yaşama sevinciyle doluyorum.
TEGV her geçen yıl yaşıyla birlikte büyüyor ve büyütüyor bizleri. Ufkumuzu, hayallerimizi, enerjimizi, sevgimizi ve gönlümüzü büyütüyor. Minik çocuklarımızı sevgiyle, gelecek umudumuzu inançla büyütüyor. Çeyrek asırda büyüye büyüye kocaman bir çocuk olduk. Gönüllü olmayı öğrendik. Paylaşmayı, sorumluluğu, birlikteliği, “Bir çocuk değişince dünyanın gelişeceğine" inanmayı öğrendik.
Bu masalın bir parçası olmak benim için çok büyük bir şans. Bize böylesine sihirli bir dünyanın kapılarını açtığı için TEGV ‘e çok teşekkürler. Hiç bitmesin bu masal ve herkese ilham vermeye devam etsin. Ve her masalın sonunda olduğu gibi gökten üç elma düşsün: Biri bu masalın tohumunu atan kıymetli yüreklere, biri bu masalı hala capcanlı tutan güler yüzlü, merkez çalışanlarına, biri de emeği sevgisi ve sorumluluk bilinciyle desteğini sunan gönüllü ağabeylere, ablalara.
Cahit AYYILDIZ

16.01.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!