yükleniyor

Cengiz Solakoğlu

Cengiz Solakoğlu güneş amblemi.

1943 Erzurum doğumlu olan Cengiz Solakoğlu 1964 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 1967  yılında Beko Ticaret A.Ş de satış elemanı olarak iş hayatına atıldı. 1977-1982 yıları arasında Beko A.Ş ve 1983-1990 yılları arasında Atılım Şirketler Grubunun Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra Koç Holding Tüketim Gr Başkanlığına atandı.  2004 yılında 60 yaş nedeniyle Koç Holding den Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevinden emekli oldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Cengiz Solakoğlu 2 dönem İstanbul Ticaret Odası ve 3 Dönem İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği yaptı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşundan bugüne kadar aralıksız Yönetim Kurulu Üyeliğinde yer alan Cengiz Solakoğlu Vakfın  aralıklarla toplam 10 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

Halen Ülkemizin önde gelen kuruluşlarında Yönetim Kurullarında Başkan ve Üye olarak aktif iş hayatını 57 yıldır sürdüren Cengiz Solakoğlu evli 2 Çocuk ve 3 Torun sahibidir.

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!