yükleniyor

ÇİMSA İş Birliğimiz ile “Su Nefestir” Etkinliğimiz Çocuklarla Buluşmaya Hazır

ÇİMSA İş Birliğimiz ile “Su Nefestir” Etkinliğimiz Çocuklarla Buluşmaya Hazır güneş amblemi.

ÇİMSA iş birliği ile hayata geçirmekte olduğumuz “Su Nefestir” adlı kısa süreli etkinliğimiz çocuklarımızla buluşmaya hazır.
Gezegenimizde suya yönelik talebin mevcut yenilenebilir su kaynaklarınca karşılanabilecek miktarın çok üzerine çıkması nedeniyle artık birçok ülkede aşırı derecede su sıkıntısı çekiliyor. Havaların ısınması, yükselen deniz seviyeleri, yaygınlaşan seller, kuraklıklar ve buzların erimesi suyun kalitesini ve bulunabilirliğini etkileniyor.
Nüfus artışı, artan su tüketimi, büyük ölçüde sanayileşmeye ve kentleşmeye bağlı su talebindeki artış, tüm dünyada su kaynaklarını kurutuyor. Ayrıca, dünyanın pek çok yerinde süren çatışmalar da çocukların temiz suya erişimini tehdit ediyor. Dünyada su sıkıntısının artmasından en fazla etkilenecek kesim ise çocuklar.
Bizler de bu etkinlik ile çocuklarımızın; temiz su ve yaşam kalitesi arasındaki bağlantıyı anlamasını, temiz su kaynaklarının nasıl korunacağını öğrenmesini, günlük alışkanlıklarında değişiklikler yaparak su tasarrufu yapmalarını, herkes için güvenli ve temiz su sağlanmasının önemini kavramalarını amaçlıyoruz.
Ağustos ayı içerisinde fındık hasadı döneminde çocuklarımız ile buluşmaya başlayacak olan etkinliğimizi aktif öğrenme ve oyun odaklı yüz yüze bir etkinlik içeriği olarak tasarladık. Etkinliğimizi, 2-3 ve 4-5. sınıf çocukları ile MEB okullarında ve kendi etkinlik noktalarımızda uygulamayı planlıyoruz.

03.08.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!