yükleniyor

Çocuk ve Ebeveyn Dostu Belediye Yönetişim Rehberi Sonuçları Yayınlandı

Çocuk ve Ebeveyn Dostu  Belediye Yönetişim Rehberi Sonuçları Yayınlandı güneş amblemi.

Vakfımız, Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) iş birliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) katkılarıyla yürüttüğü  “Çocuk ve Ebeveyn Dostu Belediye Yönetişim Rehberi Projesi”nin raporu yayımlandı!

Proje ile belediyelere yönetişim rehberi sunmak ve yerel düzeyde çocuk gelişimini destekleyici hizmet ve politikaların yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bu anlamda proje, İstanbul’da yaşayan çocuklara ve ebeveynlere kulak veriyor ve paydaşların anlamlı katılımını sağlıyor. Projenin önerileri hayata geçirildiği takdirde İstanbul’daki ilçe belediyeleri; ebeveyn ve çocukların gelişimine sunabilecekleri katkıyı yapısal olarak güçlendirebilir, politika ve uygulamalar açısından daha iyi gelişebilir ve geliştirici uygulama önerilerini kamu-sivil toplum-özel sektör iş birliği ile hayata geçirebilir.

24 Haziran’da çevrim içi olarak gerçekleşen etkinlikte, “Araştırma Bulguları ve Gelişim Önerileri” adlı panele Vakfımızı temsilen Saha Müdürümüz Bülent Belin katıldı. Panelde; çocukların bütünsel gelişimi için hizmet ve politikalar geliştirme, çocuklar ve ebeveynler üzerine çalışan STK’larla iş birliği geliştirme, çocuklar ve ebeveynlere sunulan hizmetlerde özel sektörden gönüllü desteği sağlama, çocuk ve ebeveyn dostu belediyeciliği tasarlama, belediyelerin çocuklar ve ebeveynlere yönelik sundukları hizmetlerini kapsayan kayıtları tutma, belediye çalışanlarının çocuk ve ebeveynlere yönelik bakış açılarını geliştirme, düşük sosyoekonomik gelir seviyesine sahip aileleri destekleme, düşük sosyoekonomik gelir seviyesinde bulunan ebeveynlere yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları düzenleme, erkeklere ve babalara yönelik hizmet ve politikaları hazırlama, genç kadınların güçlenmesine yönelik öneriler paylaşıldı.

37 İstanbul ilçe belediyesinin sonuçlarını ve belediyelerin kullanımına yönelik hazırlanan gelişim önerilerini içeren Çocuk ve Ebeveyn Dostu Belediye Yönetişim Rehberi için linki tıklayınız. 

 

04.07.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!