yükleniyor

Çocuklarımız için 6 Bin Kilometre Yol Katetti

Çocuklarımız için 6 Bin Kilometre Yol Katetti güneş amblemi.

Eğitim Gönüllümüz Vedat Pekak, çocuklarımızın eğitimlerine katkıda bulunmak için 8 Temmuz’da motosikletiyle çıktığı Türkiye turunu tamamladı. İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı’mızdan çocuklarımız tarafından uğurlanan ve 8 Temmuz’da İstanbul’dan hareket eden Pekak, “81 Şehir, 81 Çocuk” kampanyası kapsamında 6 bin km’lik bir yolculuk yaptı.
Pekak, 6 bin kilometre süren seyahati boyunca Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Tekirdağ, Çorlu olmak üzere 35 il ve 1 ilçeyi gezdi.
Turunu 31 Temmuz’da tamamlayan, seyahati boyunca izlediği rota üzerindeki etkinlik noktalarımızı da ziyaret ederek ve Türkiye’nin dört bir yanından çocuklarımızla buluşan Eğitim Gönüllümüz Vedat Pekak’ı, İstanbul Zeyrek Öğrenim Birimi’nde çocuklarımız karşıladı.
Kampanya hedefini yakalayan, hatta aşarak tam 90 çocuğumuzun TEGV’de bir yıllık eğitimleri için kaynak yaratmayı başaranPekak, keyifli geçen yolculuğu boyunca çocuklarımızla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Çocukça bir hayalin peşinden giderek Türkiye haritasının, yani aslında sınırlarımızın üzerinden veya yakınından motosikletim ile geçme hayalimi gerçekleştirmiş olmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum. Bu zorlu yolculukta düştüğümde beni kaldıracak motivasyon kaynağım çocuklardı. Bu anlamda TEGV ile işbirliği yaparak bu yolculuğumu daha da anlamlı hale getirdim. İyi ki de öyle yapmışım. Gittiğim şehirlerde birçok TEGV Öğrenim Birimine, Eğitim Parkına ve Ateşböceğine uğradım ve o minik yüreklerin ne kadar nitelikli bir eğitim aldığına şahit oldum. TEGV, çocuklarımıza tamamen ücretsiz nitelikli eğitim imkânı sunuyor. Ziyaretlerimde içimden geçen his hep şu idi; keşke benim zamanımda da TEGV olsaydı.
Seyahatim boyunca birçok zorlukla karşılaştım, tanıdığım tanımadığım birçok kişiden destek mesajları aldım. Bana inanan ve güç veren herkese çok teşekkür ediyorum.”

03.08.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!