yükleniyor

Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkuyla Kutladık!

Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkuyla Kutladık! güneş amblemi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ülkemizin dört bir yanında yaşadık! Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel günde çocuklarımız, gönüllülerimiz, velilerimiz ve eğitim dostlarımızla bir araya geldik, renkli etkinliklerle doyasıya eğlendik. Çocuklarımızın drama ve sanat atölyelerinde ürettiği Cumhuriyet ve Atatürk temalı eserler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şenliklerinde sergilendi; etkinlik noktalarımız Türk bayrakları ve balonlarla süslendi. Yüz boyama, sihirbaz gösterileri, uçurtma şenlikleri ve eğlenceler güne renk kattı. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlama etkinliklerimize Türkiye genelindeki tüm etkinlik noktalarımızdan binlerce çocuğumuz katıldı.

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümünde Atamızın Huzurundaydık

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları ülkemizin dört bir yanında coşkuyla devam ederken 28 Ekim tarihinde İç Anadolu bölgesindeki gönüllülerimizle buluştuğumuz Ankara Bölgesel Gönüllü Toplantımız, Atamızın huzurundaki anlamlı buluşmayla başladı. Bölgedeki tüm etkinlik noktalarımız ve gönüllülerimizin katılımıyla gerçekleşen ziyarette; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Cumhuriyetin ilke ve değerleri ışığında yürüyeceğimizin sözünü vererek Atamızı şükran ve minnetle andık.
Daha önce, 7 Nisan 2023 günü Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, çalışma arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ve çocuklarımızla birlikte yine Anıtkabir’de Ata’mızın manevi huzurundaydık. Dönemin Yönetim Kurulu Başkanımız Oktay Özinci’nin Anıtkabir Özel Defteri’ne yazısı şöyleydi:
“Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk,
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak bugün manevi huzurunuzda bulunmanın mutluluğu içerisindeyiz. 28 yıldır Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir diyerek açtığınız yolda çağdaş, modern ilke ve inkılaplarınızın ışığında ilerleyen nesiller yetişmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz.
Türk ulusunun Milli Egemenlik Gününü dünya çocuklarına armağan ederek gelecek nesillere verdiğiniz önem ve Cumhuriyet gençlerinin fikirleri ile yaşayacağına olan inancınız, yolumuzu aydınlatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlu olsun. Sevinçliyiz, gururluyuz, kararlıyız.
Bugün burada mütevellilerimiz, gönüllülerimiz, çocuklarımız ve çalışma arkadaşlarımla birlikte, kurmuş olduğunuz Cumhuriyeti yaşatmak ve onu yüceltmek için çalışacağımıza hep birlikte söz veriyoruz.
En derin saygılarımla
Oktay Özinci”

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!

08.11.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!