yükleniyor

“Cumhuriyetin Yüzleri” Boğaziçi Kıtalarası Yüzme Yarışı’ndaydı!

“Cumhuriyetin Yüzleri” Boğaziçi Kıtalarası Yüzme Yarışı’ndaydı! güneş amblemi.20 Ağustos 2023’te 35’incisi düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel yürüttüğümüz “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Yüzüyor” kampanyasında kulaçlarını eğitim için atan 13 yüzücümüz ve 253 bağışçımız sayesinde 265 çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturduk. Aralarında geçmişte TEGV çocuğu olan, yıllardır nitelikli eğitim desteği için bağış kampanyası yürüten ve yarışta dereceye giren yüzücülerimizin olduğu kampanya ile, yüzme yarışlarında yürüttüğümüz TEGV kampanyaları arasında tüm yılların en yüksek bağışına ulaştık.

TEGV için bağış kampanyası yürüten 13 yüzücüden biri olan 15 yaşındaki Kerem Hoşgör, ülkemiz ve dünyanın her bölgesinden 2600’ü aşkın sporcunun katıldığı yarışta 43:31’lik zamanla 1742 erkek yüzücü arasından genel klasman 2’ncisi ve 14-18 yaş aralığını kapsayan A kategorisinde 42 erkek yüzücü arasından 1’inci oldu. Başarısıyla kampanyanın şansı ve TEGV çocuklarına ilham veren bir örnek olan Kerem, yarışma ve TEGV bağış kampanyasıyla ilgili şunları söyledi:

“Yüzme serüvenim beş yaşındayken başladı. Yaz okuluna, kış okuluna ve okul takımına katılmamla birlikte yüzme sporunu profesyonel olarak yapmaya başladım. Geçen sene bölge karmalarına seçilip ülkemi yurt dışında temsil etmeye hak kazandım. Bu sene Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na ilk kez katılarak 2600’ü aşkın sporcu arasından ikinci oldum. Ağabeyim Alp ile birlikte TEGV adına kampanya başlatıp yarışta TEGV çocuklarına umut olmak için kulaç attık. Toplanan bağışlarla eğitime ihtiyacı olan kardeşlerimize destek olunacağı için çok mutluyum. Seneye yarışa tekrar katılıp, kampanyamı daha önce başlatarak daha çok kardeşimin eğitim hayatına katkı sağlamak istiyorum. Herkese hedeflerine ve hayallerine ulaştığı güzel bir gelecek diliyorum.”

12.09.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!