yükleniyor

Cumhuriyet’in Yüzleri Filmimiz Yayında

Cumhuriyet’in Yüzleri Filmimiz Yayında güneş amblemi.

Cumhuriyet’in 100. yılı için özel olarak hazırladığımız ve bugüne kadar 3 milyonu aşkın hayata dokunduğumuz eğitim yolculuğumuzdaki özel hikayelere yer verdiğimiz “Cumhuriyet’in Yüzleri” filmimiz gösterime girdi.


“Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür”
Cumhuriyet’in değerlerine yer verdiğimiz filmde, TEGV’li çocukların hedeflerine ulaşmalarında bu değerlerin sunduğu katkılara değindik. “İnanıyoruz ki azmiyle, heyecanıyla, hayalleriyle, kalbiyle Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür” slogan sözüyle paylaştığımız filmin senaryosunda bilgisayarla ilk kez TEGV’de tanışan ve bugün bilgisayar mühendisi olan Agit; çocukken, top oynayan erkek çocukların aralarına almak istemediği, bugün ise Kadın Milli Futbol Takımı’nda oynayan Arzu; TEGV’de rol aldığı bir tiyatro oyunundan sonra büyülenip bugün kendi tiyatrosunu kuran Hayrullah, TEGV’in kapısından girdikten sonra edindiği kitap okuma ve yazma alışkanlığı sayesinde metin yazarı ve muhabir olan Saime gibi TEGV’li çocuk ve gönüllülerin başarı hikayelerine yer verildi.
Cumhuriyetin Yüzleri filmimize ve Cumhuriyet’in yüzüncü yılı için hazırladığımız diğer etkinliklere cumhuriyetinyuzleri.org adresinden erişilebilir.


28.01.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!