yükleniyor

Değerli Eğitim Gönüllümüz Engin Taviloğlu ile Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik

Değerli Eğitim Gönüllümüz Engin Taviloğlu ile Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik güneş amblemi.

Modern diş hekimliğinin hemen hemen bütün dalları üzerinde çalışan eğitim gönüllümüz Engin Taviloğlu, hekimliğin yanı sıra sanatla ve sporla ilgilenmekte, suluboya resim sergileri açmakta, eserleri birçok koleksiyonda yer almakta. Taviloğlu, yaptığı tüm bu çalışmaları daha anlamlı kılabilmek için satışını gerçekleştirdiği resimlerini Yeni Dünya kampanyamıza bağışlayarak 60 çocuğumuza tablet desteği sağlamıştı.

Devam etmekte olan kampanyasına bağış yapmak için linki tıklayabilirsiniz.

Değerli eğitim gönüllümüz Diş Hekimi Dr. Engin Taviloğlu’nu sizlere daha yakından tanıtmak isteriz;

1. Engin Taviloğlu kimdir dersek kısaca:

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitiren Engin Taviloğlu, İstanbul-Teşvikiye’de kendi muayenehanesinde özellikle estetik diş hekimliği alanında çalışmalarını devam ettirmektedir.

Uzun bir süreden beri estetik diş hekimliği ve özellikle kompozit çalışmaları hakkında canlı uygulamalar yapmakta, seminerler ve kurslar vermektedir. KOMPOZİT ÇALIŞMALARI ATLASI adlı üç dilde yayınlanmış kitabı ve muayenehane şartlarında oluşturduğu pratik, klinik bilgiler içeren DVD leri Quintessence Türkiye tarafından yayınlanmıştır.

Türkiye’de Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği yönetim kurulunda 19 yıl görev yapan Engin Taviloğlu, internet ortamında oluşturduğu “e-kompozit” adlı sosyal medya grubunda birçok meslektaşı ile estetik diş hekimliği ve özellikle kompozitler hakkında vakalar ve pratik güncel bilgiler paylaşmaktadır.

Fransızca ve ingilizce bilen, evli ve bir çocuk babası olan Engin Taviloğlu tenor saksofon çalmakta, suluboya resim ile uğraşmakta ve eserleri birçok koleksiyonda yer almaktadır. Türkiye 1. lig şampiyonluğu bulunan eski bir basketbolcu ve daha sonra turnuvalar kazanmış veteran bir tenisçi, şu sıralarda ise birçok ödüle sahip bir golf oyuncusu olan Engin Taviloğlu, ülkesini yurt içi ve yurt dışında model planör yarışmalarında temsil etmektedir.

2. Hem diş hekimisiniz, hem resim çiziyor sanatla ilgileniyor hem spor yapıyorsunuz. Hepsini aynı anda nasıl hayatınızın içine alabiliyorsunuz? Zamanı planlama konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz?
Çarşamba-Cumartesi ve Pazar günleri çalışmıyorum, bu günler hobilerim ve spor için bana yeterli zamanı sağlıyor.

3. Eserlerinizden elde edilen geliri TEGV'e bağışlamanızın özel bir nedeni var mı? TEGV'i seçme nedenleriniz nedir?
Eğitimde çok eksiğimiz olduğunu düşünüyor ve özellikle çocukların eğitimine çok önem veriyorum, TEGV gönüllüsü eşim ve oğlumdan aldığım bilgiler vakfınızı seçmemde önemli rol oynadı.

4. Bizim de BİDEV (Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı) ile çocuklara sporu sevdirme ve basketbol konusunda yollarını açma yönünde bir projemiz var. 8 etkinlik noktamızdaki basketbol sahalarımız yenileniyor, eğitimli koçlar gönüllülerimize onlarda çocuklarımıza basketbol eğitimi veriyor. Siz eski bir basketbolcu olarak TEGV çocuklarına ne söylemek istersiniz
Çocukların eğitiminde ve gelişiminde spor çok çok önemli… Özellikle takım sporları, arkadaşlık duygularını geliştirir, başarıyı ve başarısızlığı paylaşmayı öğretir, sporla ilgilenen çocuklar kötü alışkanlıklar edinmezler, iyi eğitmenler sayesinde önce ahlaklı ve doğru insan olmayı öğrenirler.

5. Son olarak çocuklarımız ile Ağız ve Diş Sağlığı Konulu bir etkinlik yapıyoruz. Bir diş hekimi olarak kendilerine ulaştırmak istediğiniz bir mesaj var mıdır?
Sağlık ağızdan başlar... alışkanlıklar çok önemli, erken yaşlarda başlayan doğru ve düzenli ağız-diş bakımı sistemik rahatsızlıkları da önlemeye yardımcı olur. Küçük bir çürük ihmal edilirse ileride diş kayıplarına sebep olarak eklem ve sindirim rahatsızlıklarına neden olabilir. Ağız hijyenine, doğru diş fırçalamaya çok dikkat edilmeli, düzenli diş hekimi kontrolleri aksatılmamalı.

6. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mıdır?
Minik kardeşlerimin tüm yaşamları boyunca mutlu, sağlıklı ve düzgün insanlar olarak yetişmeleri en büyük dileğim.

07.09.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!