yükleniyor

Değerli Mütevelli Heyeti Üyemiz Ahmet H. Uysal, Çocuklarımız için 7 Günde 7 Kıtada 7 Maraton Koşacak!

Değerli Mütevelli Heyeti Üyemiz Ahmet H. Uysal, Çocuklarımız için 7 Günde 7 Kıtada 7 Maraton Koşacak! güneş amblemi.

Değerli Mütevelli Heyeti Üyemiz Ahmet H. Uysal, 31 Ocak – 6 Şubat 2023 tarihleri arasında World Marathon Challenge’a katılarak 7 günde 7 kıtada 7 maraton koşacak. Uysal, başlattığı “Eğitime Koşar Adım: 7 Kıta” projesi ile 7000 çocuğumuzun eğitimine destek olmayı hedefliyor.

Ahmet H. Uysal’ın bizleri de ortak ettiği çok güzel bir hayali var: Ailelerinin maddi durumu nedeniyle dezavantaj yaşayan çocuklara destek olmak, önlerindeki engelleri kaldırarak güzel bir geleceğin yolunu açmak çünkü tüm çocukların umutlarının, hedeflerinin, geleceklerinin olması ve hiç kimseyi geride bırakmamak gerektiğine inanıyor.

Uysal, iyilik dolu adımlarını bizim için ilk olarak 2017 yılında Kuzey Kutbu Maratonu’nda attı. Kuzey kutbunda koşan ilk Türk olarak hem çocuklarımıza ilham oldu hem de TEGV Siirt Pervari Öğrenim Birimimiz için bağış topladı.

2018 yılında Eğitime Koşar Adım sloganıyla 10.000 çocuğumuza TEGV'de eğitim desteği sağlamak üzere Artvin'den Fethiye'ye Türkiye’yi uçtan uca koştu.

2019 yılında ise, Umuda Pedal Ekibiyle birlikte Mardin - Göbeklitepe rotasında pedal çevirerek Beykoz Öğrenim Birimimizde Tasarım ve Beceri Atölyesi kurulmasını sağladı.

Bugün artık Vakfımızın ayrılmaz bir parçası olan, çocuklarımızın Ahmet Ağabeyi, toplayacağı bağışlarla çocuklarının yüzlerindeki kocaman gülümsenin sebebi olacağı için şimdiden büyük heyecan duyuyor. Sizler de bağışlarınızla bu heyecana ortak olmak isterseniz aşağıdaki link aracılığıyla katkıda bulunabilirsiniz.

https://fonzip.com/tegv/kampanya/egitime-kosar-adim-7kita

13.12.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!