yükleniyor

Deprem Bölgesindeki Faaliyetlerimize Devam Ediyoruz

Deprem Bölgesindeki Faaliyetlerimize Devam Ediyoruz güneş amblemi.

Deprem bölgesindeki çocuklarımızın zor ortamdaki hayatlarına bir renk katabilmek üzere TEGV Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimizin kurulum çalışmaları ekiplerimizin tüm gayretiyle devam ederken, Ateşböceklerimiz gönüllülerimizin destekleriyle bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda dönüşüm tadilatı tamamlanan Rotary-1 Bilişim Ateşböceğimiz de Diyarbakır’daki Konteyner Kentte çocuklarla buluştu. TEGV Yaz Etkinlik Dönemi’nin başlamasıyla birlikte Ateşböceklerimiz TEGV Afet Etkinliklerinin yanında yaz etkinliklerimizi de gerçekleştirmeye başladı. Deprem bölgesindeki faaliyetlerimizin başladığı şubat ayından bugüne, 400’e yakın gönüllümüz ülkemizin farklı şehirlerden afet bölgesine giderek çocuklarımızın çadır kent ve konteyner kentler içerisinde bulunan Ateşböceklerimizde sosyal duygusal etkinliklerle günlerini renklendirdiler; hayatlarının normalleşmesine katkıda bulundular . Sayıları sürekli artan gönüllülerimizin 75’i ise birden fazla kez deprem bölgesine giderek çocuklarımızla buluştu. Gönüllülerimizin bazıları duygularını bizimle şöyle paylaştı:

 • Yaşadığım en anlamlı deneyimlerden biriydi. Yaşanan afete rağmen çocukların ve yetişkinlerin yaşamla kurdukları bağı gözlerindeki hüzünlü parıltıda görmek beni çok etkiledi. Ateşböceği sorumlumuz ve diğer gönüllülerin sevgi, saygı çerçevesindeki davranışları tekrar bölgeye gitme isteğimi arttırdı. Bu deneyim için TEGV ailemize çok teşekkür ederim.
  Füsun K. 59, İstanbul / Gittiği Bölge : Adıyaman

 • Oraya giderken bunun ne anlama geldiğini biliyordum ama işin boyutu hiç de öyle değilmiş. İnsanın tüm duyguları bir anda birlikte yaşaması mümkün mü? Evet mümkünmüş. Gülüyorsunuz, ağlıyorsunuz, seviniyorsunuz, hüzünleniyorsunuz. Yüreğiniz ağlıyor ama siz çocuklar için gülüyor, oynuyorsunuz. İyi ki iyi ki demekten başka ne söylenir ki... Ateşböceği harikalar yaratıyor oralarda. Bir çocuğun yüreğine dokunmak, onu ısıtmak öyle güzel öyle güzel ki... Bana bu duyguları yaşama fırsatı verdiğiniz için sonsuz teşekkürler. Ben, her zaman yüreğim avuçlarımın içinde, ihtiyacı olan çocuklara sunmak için hazır olacağım.
  Emine Ö. 65, Ankara / Gittiği Bölge : Malatya

 • Bu deneyim kesinlikle şu ana kadar yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi. Depremin ilk gününden beri aklı bölgede olan biri olarak sabırsızlıkla oraya gitmek için bekledim. Çocuklarla buluşmak, onların ateşböceğine gelirken ki hevesleri ve telaşlarına şahit olmak, etkinlik esnasındaki gülüşleri ve mutlulukları şu ana kadar bana iyi geldiğini düşündüğüm her şeyden daha iyi hissettirdi.
  Ceylan Y. 27, Antalya / Gittiği Bölge : Kahramanmaraş

 • 5. Gidişim oldu. Çocuklarla bol etkileşimli, verimli ve etkinliklerin çocuklara kattığı değişimi görecek kadar muhteşem bir hafta daha geçirdim. Öğrettim öğrendiler, eğlendiler eğlendim. Verdiğimin daha fazlasını alarak evime döndüm. Teşekkürler güzel ailem.
  Serap Ç. 58, Bursa / Gittiği Bölge : Malatya – Adıyaman – Hatay

 • Burada olmamın bir nedeni de 1999 depreminde aynı duyguları yaşamış olmam. Deprem sonrası TEGV ile tanıştım. TEGV' in hem çocuğu hem de aynı zamanda gönüllüsü oldum. Bu süreci yaşayan bir çocuk olarak söyleyebilirim ki benim hatıralarımın çoğunda depremden çok TEGV anıları kalmış. Bu yüzden İyi ki TEGV.
  Tülin T. 30, Kocaeli / Gittiği Bölge : Malatya
24.07.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!