yükleniyor

Deprem Sonrası Destek Çalışmalarımız

Deprem Sonrası Destek Çalışmalarımız sayfa görseli.
Deprem Sonrası Destek Çalışmalarımız güneş amblemi.

6 Şubat günü yaşanan deprem felaketinin ardından bölgede bulunan tüm imkanlarımızla yaraları sarmak için çalışıyoruz. Şanlıurfa Eğitim Parkı ve Adana Öğrenim Birimimizin yanı sıra Hatay Antakya, Payas, Samandağ ve Kırıkhan; Kahramanmaraş Onikişubat ve Elbistan; Malatya Yeşilyurt ve Battalgazi; Adıyaman, Osmaniye, Diyarbakır ve Gaziantep'te bulunan eğitim TIR’larımız (Ateşböceklerimizle) ilk andan itibaren barınma, ısınma, temel gıda ve hijyen desteğinde bulunduk; çocuklarla çeşitli etkinlikler düzenleyerek yaşadıkları travmanın etkilerini azaltmaya çalışıyoruz.

Neler Yaptık?

• Deprem bölgesindeki konteyner kent öğrenim birimlerimizin kurulumları devam ediyor.
• 17 Ateşböceğimiz, 15 konteyner kent öğrenim birimimiz ve 2 sabit etkinlik noktamız, deprem bölgesinin 11 ilinde sosyal ve duygusal temelli etkinliklerle çocuklarımıza destek olmaya devam ediyor.
• Media Markt 3, TIRSAN 2, Migros 1, Pınar 1 adet yeni Ateşböceğimizin yapımı için destek oldu. Ateşböceklerimizin tamamı yeni etkinlik yılında faaliyete başlayacak.
• Shane Larkin Vakfı 3, Algida 2, Domino's, 1 Ateşböceğimizin işletme sponsorluğunu üstlendi. Vibracoustic ise 1 Ateşböceğimizin bilişim temasıyla yenilenmesini sağladı.
• Türkiye’nin dört bir yanındaki gönüllülerimiz, deprem bölgesindeki çocuklarımıza umut olmak olmak için ilk günden itibaren görev almak üzere sıraya girdi ve gönüllerimiz bölgedeki çalışmalarına başladı.
• Gönüllü Danışmanımız Aile Terapisti Yegan Özcan, 360 gönüllümüze ve saha personelimize "Kriz ve Afet Durumlarında Çocuğu Anlamanın, Zarar Vermemenin ve Sağlıklı İletişimin Yolları" başlıklı psikolojik ilk yardım ilkelerini içeren çevrimiçi eğitim verdi. 
• Psiko-sosyal destek gönüllüsü çağrımıza 500’ü aşkın başvuru aldık. Görev alacak gönüllülerimiz Ateşböceğimizin etki alanında aile ve öğretmenlerimiz ile psiko-eğitsel çalışmalar gerçekleştirecek.


Gönüllülerimiz Berfu ve Eser Yenenler de, bölgeye ilk giden gönüllülerimiz olan Bilge ve Arzu'ya katılarak Malatya’daki çadır kentte bulunan Trafik Ateşböceğimizi ziyaret etti.BKM Mutfak oyuncularından bazıları, bölgeye giderek Ateşböceğimizi ziyaret etti.

Neler Yapacağız?

• Konteyner kentlerde TEGV etkinlik noktalarının kurulumu devam edecek.
• Çok sayıda destekçimizden yeni Ateşböceği yapımı için talep almaktayız. Yeni Ateşböceklerimizin imalat süreçlerinin tamamlanması ve filomuza katılmasıyla birlikte bölgede daha fazla çocuğumuza ulaşabileceğiz.
• Yurt genelindeki etkinlik noktalarımıza gelen tüm çocuklarımızda deprem bilincinin oluşturulması için eğitim faaliyetlerimiz devam edecek.

Deprem bölgesindeki çocuklarımızın yeniden gülümsemesi ve onlara umutlu yarınlar sunabilmek için afet bölgesinde, kıymetli gönüllülerimiz ve sizlerin destekleriyle azimle çalışmaya devam edeceğiz.
Nitelikli eğitime ihtiyacı olan daha fazla çocuğumuzun eğitimle buluşmasına destek olmak için bağış sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağışlarıyla destek olan eğitim dostlarımıza tüm çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

-

TEGV Trafik Ateşböceği - Malatya

TEGV Adım Adım Bilişim Ateşböceği - Kahramanmaraş

Nirun Şahingiray-1 Ateşböceği - Kahramanmaraş/Elbistan


Depremden Etkilenmiş Çocuklarla İletişim Rehberi

Psikososyal Destek çalışmalarımıza gönüllü olarak destek veren FlowQ Aile Terapi Merkezi tarafından saha gönüllülerimiz için hazırlanan “Depremden Etkilenmiş Çocuklarla İletişim Rehberi” ebeveynler, aile büyükleri ve öğretmenlerin faydalanabileceği çok değerli bir kaynak oldu.

Rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!