yükleniyor

Dört Mevsim Eğitim Projemizle Sakarya’da Çocuklarla Buluştuk

Dört Mevsim Eğitim Projemizle Sakarya’da Çocuklarla Buluştuk güneş amblemi.2021 yılında uygulamaya başladığımız Dört Mevsim Eğitim Projesi kapsamında Ferrero Değerli Tarım iş birliğinde üçüncü kez Sakarya’da mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklarıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çocukların temel yaşam becerilerini güçlendirmelerine destek olduk. Yaz döneminde mevsimlik tarım işçisi aileleriyle birlikte hareket eden ve tarım işlerinde çalışma riski altında olan çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması ve okula uyumlarını hızlandırmak amacıyla geliştirilen Dört Mevsim Eğitim Projesiyle ailesi fındık hasatında çalışan 7 – 11 yaş arası 40 çocuğumuzu bilim, sanat ve temel yaşam becerileri eğitim programlarımızla buluşturduk.

Geçtiğimiz yıllarda geçici kamp alanları yakınlarında bulunan okullarda TEGV Ateşböceği Öğrenim Birimlerinde gerçekleştirilen etkinlikler, bu sene filomuzdaki tüm Ateşböceklerimizin deprem bölgesinde faaliyet göstermesi sebebiyle 14 - 25 Ağustos 2023 tarihlerinde TEGV Sakarya Nirun Şahingiray Öğrenim Birimimizde gerçekleştirildi. Gönüllülerimizin destekleri sayesinde çocuklarımızla birlikte keşfettik, eğlendik, öğrendik.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Özel tarafından izleme değerlendirme çalışmaları yapılan Dört Mevsim Eğitim projemiz, uluslararası bir ölçek kullanılarak etkinlik alan çocuklarımızın bilişsel gelişim seviyesi sonuç raporunda bilimsel olarak açıklanacak.

Projemize katkılarından dolayı Ferrero Değerli Tarım’a ve çocuklarımız ile buluşmamızda büyük emeği olan gönüllülerimize teşekkürlerimizi sunarız.

12.09.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!