yükleniyor

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun! güneş amblemi.

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!

Daha yeşil gelecek hedefiyle çocuklarımızı çevre bilinciyle yetiştiriyor, doğa sevgisiyle büyüyen nesiller için çalışıyoruz. Faaliyetlerimizde doğayı ve çocuklarımızın geleceğini düşünüyor, daha yaşanılabilir bir dünya için adım atıyoruz.

Dünya Çevre Günü Ne Zaman?

1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan kararla her yıl 5 Haziran tarihi, Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır.

Daha Yeşil Bir Dünya için

Çocuklarımızı doğa ve doğal kaynakların kullanımı konusunda bilinçlendiriyor, eğitim programları hazırlıyor, çevre ve eğitim odaklı projeler geliştiriyoruz.

Elektronik Atık Geri Dönüşü için: Atma Bağışla!

TÜBİSAD ile birlikte yürüttüğümüz Atma Bağışla projesiyle, 2017 yılından bu yana 540 tondan fazla e-atığı geri dönüştürdük ve elde edilen gelirle 5.500 çocuğa nitelikli eğitim sağladık.
Siz de eskiyen elektronik cihazlarınızı TEGV’e bağışlayarak hem çevreyi koruyabilir hem de çocuklarımızın eğitimine destek olabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve elektronik atık bağışı yapmak için Atma Bağışla sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
2023 yılında projemize destek olarak çocuklarımızın nitelikli eğitimle buluşmasına katkı sağlayan kurumsal destekçilerimiz Allianz, Almanya Büyükelçiliği, Aygaz, Beyçelik, Bupa Acıbadem Sigorta, DeFacto, Doğuş Yayın Grubu, Entek Elektrik, Finlandiya Ticaret Ataşeliği, Humanis Sağlık, İş Finansal Kiralama, Lila Kağıt, MNG Havayolları, Nurol Makina, Pasha Bank, Setur, TAB Gıda, Türkiye Bankalar Birliği, Yemeksepeti ve tüm bireysel bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

İş Süreçlerimizin Dijitalleşmesi

Dijitalleşme çalışmalarımızın sonucu olarak faaliyetlerimizin önemli kısmını dijital sistemlere aktararak basılı malzeme tüketimimizi azalttık. Daha az enerji tüketimi sağlayan çevre dostu ürün ve hizmetlerin kullanımına öncelik vererek sistemlerimizin sürdürülebilirliğine azami gayret gösteriyoruz.

Çevre Dostu Eğitim Programları

Düşler Atölyesi etkinliğimizde geri dönüştürülmüş malzemelerle sanat eserleri yapıyor, iklim değişikliği ve atık yönetimi konularına dikkat çekiyor,
Su Nefestir etkinliğimizle suyumuzu bilinçli ve tasarruflu kullanmanın yollarını öğreniyor,
Çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak üzere tüm kütüphanelerimizi ekoloji ve çevre temalı kitaplarla dolduruyoruz.

Daha yeşil bir gelecek için sorumluluklarımızı biliyor ve çocuklarımızı bu bilinçle yetiştiriyoruz.
Dünya Çevre Günü kutlu olsun!

04.06.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!