yükleniyor

Dünya Çevre Gününü Atma Bağışla Projemizle Kutluyoruz!

Dünya Çevre Gününü Atma Bağışla Projemizle Kutluyoruz! güneş amblemi.

Dünyamızın bugününe ve gelecek nesillerin yarınına yapılacak en iyi yatırımın çevreyi korumak ve bu konudaki farkındalığı arttırmak olduğunu hatırlatan Dünya Çevre Günü'nü biz de Atma Bağışla Projemizle kutluyoruz.

Atma Bağışla Projemiz ile doğanın korunmasına katkı sağlarken, çocukların eğitimine destek olmaya da devam ediyoruz. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş Kuruluş olarak görevlendirilen Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile ortak hareket ederek 2017 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Atma Bağışla Projesi’ kapsamında; evde, okulda, iş yerinde kullanılmayan e-atıklar bağışlanabiliyor. Projemizle elektronik atıkları geri dönüştürüp eğitime kazandırarak, hem yaşanılabilir bir dünyaya katkı sağlıyor hem de eğitimle güçlenmiş toplum hayaline bağışçılarımızı da ortak ediyoruz.

Atıklar geri dönüşüm tesisine ücretsiz olarak gönderiliyor

Çocukların eğitimine katkı sağlamanın yanı sıra doğanın korunması için de önemli bir çevre faaliyeti olma niteliği taşıyan ‘Atma Bağışla Projesi’ne destek vermek ise oldukça kolay. Bağışlanan e-atıklar, 902 513 042 koduyla PTT aracılığıyla anlaşmalı geri dönüşüm tesisine ücretsiz olarak gönderiliyor ve elde edilen gelir, çocukların TEGV’de nitelikli eğitim desteği almasını sağlıyor. Proje kapsamında 2023 yılının ilk 4 ayında 26.158 kg atık toplandı ve bu bağışlarla 151 çocuğa nitelikli eğitim desteği sunulması sağlandı. 80’den fazla kurum ‘Atma Bağışla Projesi’ne destek verdi.

Projenin başladığı 2017 yılından bugüne kadar ise 456.045 kg e-atık toplandı ve buradan elde edilen gelirle 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı. 2017’dan 2023’e kadar toplamda 500’den fazla kurum ‘Atma Bağışla Projesi’ne elektronik atıklarını bağışlayarak projeye destek oldu.

Detaylı bilgi almak ve e-atık bağışı yapmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

05.06.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!