yükleniyor

“Dünya İçin Koşan Adam” Marka Konferansı’nda

“Dünya İçin Koşan Adam”  Marka Konferansı’nda güneş amblemi.

Mütevelli heyeti üyemiz Ahmet H. Uysal’ın World Marathon Challenge’da 7 günde 7 kıtada 7 maraton koşarak çocuklarımız yararına gerçekleştireceği yarış için hazırlanan “Dünya için Koşan Adam kitabı” çağdaş sanatımızın öncü isimlerinden Halil Altındere ve Süreyyya Evren tarafından kaleme alındı.

‘’Dünya için Koşan Adam’’ adlı (AR) Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile kitap sayfalarının hareketlendiği çocuk kitabı, Yapı Kredi Yayınları tarafından baskıya hazırlandı; kitabın lansmanı Yapı Kredi World katkılarıyla Marka 2022 Konferansı’nda gerçekleşti ve kitabın özel baskısı tüm konferans katılımcılarına hediye edildi. Kitaptan elde edilecek tüm gelir, çocuklarımızın nitelikli eğitim desteği alması için Vakfımıza bağışlanacak.

Aynı zamanda kitap için yarattığı yedi görseli, “Metaverse’te Dünya Maratonu Mücadelesi” adı altında tek bir video esere dönüştüren Altındere; bunu 5 edisyonluk bir NFT eser haline getirdi. Bu eserler de yine MARKA 2022 etkinliğinde Vakfımız yararına satıldı. Ahmet H. Uysal’ın Ocak ayında gerçekleştireceği Dünya Maratonu Meydan Okuması koşusundan ilhamla, 7 gün, 7 kıta ve 7 maratonu temsilen oluşturulan ve tamamen üç boyutlu modelleme tekniği ile bilgisayar ortamında gerçekleştirilen video eser ve paralelinde gerçekleştirilen kitapta maraton mücadelesi, dünyada başlayıp Metaverse’te final çizgisinde sona eriyor.

Çocukların iklim değişimiyle ilgili bilinçlenmesini sağlamak, onlara sağlıklı spor konusunda farkındalık kazandırmak ve sosyal sorumluluk değerlerini anlamalarını sağlamak gibi önemli konuları teknolojinin heyecan verici dünyasını kullanarak algılatmayı hedefleyen bu değerli kitabı sizler de çocuklarınıza ya da sevdiğiniz çocuklara almak, onları bambaşka bir evren ile tanıştırmak isterseniz linke tıklayınız.

04.10.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!