yükleniyor

Dünya Kadınlar Günü’nde İlham Veren Buluşma

Dünya Kadınlar Günü’nde İlham Veren Buluşma güneş amblemi.

Koton Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz'ın katılımıyla 8 Mart'ta, Kadınlar Günü buluşmasında ekranlarımız başında tüm kadın çalışanlarımızla bir araya geldik. 

Yılmaz, bir girişimci olarak, bir kadın olarak ve bir çalışan olarak hayatında iz bırakmış önemli adımları bizlerle paylaştı. Hikâyesinden ilham aldık, yakaladığı başarıyı bizlerde birer kadın olarak gururla dinledik. 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Meltem Bakiler Şahin ve Elif Dilmen’de etkinliğimiz süresince bizlerleydi. Gülden Yılmaz’ın ardından Sayın Şahin ve Dilmen’de başarı hikâyelerini, bu yolda karşılaştıkları zorlukları ve eğlence dolu anılarını bizlerle paylaştılar.

Kadınların toplumda hak ettiği saygınlığı görmeleri ve her alanda daha fazla yer almaları temennisi ile sağlık, mutluluk ve esenliklerle tüm kadınlarımızın gününü bir kez daha kutluyor, tüm konuşmacılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Gülden Yılmaz Hakkında

1988 yılında eşi Yılmaz ile birlikte Kuzguncuk’ta açtıkları ilk Koton mağazası ile hazır giyim sektörüne adım atan Gülden Yılmaz, Koton mağaza konsepti tasarımının yanı sıra markanın müşteri hizmet ilkelerinin ve modern mağazacılık anlayışının geliştirilmesine liderlik etti.

Kurulduğu günden bu yana Koton’un gelişim ve büyüme serüvenine öncülük eden liderlerden biri olan Gülden Yılmaz, uzun yıllar şirketin kurucu eş başkanı olarak görev yaptı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi olan Gülden Yılmaz, koleksiyonların koordinasyonu ve pazarlama faaliyetleri alanında şirket yönetimine aktif destek vermeye devam ediyor.

Koton’un kuruluşundan bu yana aldığı pek çok ödülde ve başarıda payı olan Gülden Yılmaz, kişisel olarak da pek çok ödüle layık görüldü. 

Pek çok dernekte aldığı görevlerle, Sorumlu liderlik anlayışı çerçevesinde sosyal sorumluluk ve toplumsal fayda çalışmalarına daima öncelik veren Gülden Yılmaz, özellikle gençlerin ve kadınların iş gücüne katılımını destekleyen projelerin tasarım ve uygulamasında liderlik üstlenmiştir. Gülden Yılmaz, Koton’un GAP İdaresi Başkanlığı ve UNDP iş birliğiyle hayata geçirdiği El Emeği Projesi, TSKB ve AFD iş birliğiyle yürüttüğü Eşitiz Projesi gibi toplumsal cinsiyet eşitliği alanında ilklere imza atmış projelerin de lideri konumundadır. Gülden Yılmaz, topluma katkı sunmayı hedefleyen bu projeler için mesai harcamaya devam etmektedir.

 

09.04.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!