yükleniyor

Eğitim Dostumuz Vedat Pekak, Çocuklarımız için Motosikletiyle 6 Bin km Yol Yapacak

Eğitim Dostumuz Vedat Pekak, Çocuklarımız için Motosikletiyle 6 Bin km Yol Yapacak güneş amblemi.

Eğitim dostumuz Vedat Pekak, daha çok çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği alabilmesi için 8 Temmuz’da motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor. Pekak, 35 il ve bir ilçe olmak üzere toplamda 6 bin km’lik bir yolculuk yaparak bağış toplayacak. 

8 Temmuz’da İstanbul’dan yola çıkarak turuna başlayacak olan Pekak, sırasıyla Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Tekirdağ, Çorlu olmak üzere 35 il ve bir ilçe gezerek toplamda 6 Bin kilometrelik yol yapacak. Pekak rotasını, 31 Temmuz’da tamamlamayı planlıyor. 

Çıktığı yolcukta çocuklarımız için bağış toplayacak olan Vedat Pekak, 81 çocuğun bir yıllık eğitim masraflarını karşılamayı hedeflediğini belirterek şunları söyledi: “Eğitim hayatımın ilk yıllarında, henüz çocukken çizdiğim o Türkiye haritasının dış çeperinin, bu kez üzerinden motosikletimle geçeceğim. Bu kez eğitim hayatlarının henüz başında olan, geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için özgürlüğe süreceğim. Tek başıma çıkacağım bu 6 bin km’lik yolculuğumda çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatacağım: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ TEGV için ülkemizin her şehri için bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak istiyorum. Bir çocuğun bir yıllık eğitim gideri 300 TL. 81 çocuğun eğitimini üstlenmek üzere çıktığım bu uzun yolu bağışlarınız ve destekleriniz ile daha anlamlı hale getirmek istiyorum.” 

Sizde bağışlarınızla “81 İl, 81 Çocuk” Kampanyamıza destek olmak isterseniz linki tıklayınız.

04.07.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!