yükleniyor

Eğitimci Batuhan Nar, "Mesleklerle Atatürk" Kitabının Yazar Gelirini Vakfımıza Bağışladı

Eğitimci Batuhan Nar, "Mesleklerle Atatürk" Kitabının Yazar Gelirini Vakfımıza Bağışladı güneş amblemi.Eğitim uzmanı Batuhan Nar, Mesleklerle Atatürk kitabının yazar gelirini bir kısmını, daha çok çocuğun nitelikli eğitime ulaşabilmesi için Vakfımıza bağışlıyor.

Nar, hikaye kitabında Atatürk’ü meslekler yoluyla anlatarak, çocukların Atatürk’ü tüm yönleriyle tanıyıp anlamasını amaçlarken aynı zamanda okuyan her çocuğun kalbine dokunan bir kitap olmasını diliyor.

Batuhan Nar kitabını şu sözlerle anlattı: “Genellikle askerlik vasıflarıyla bilinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; okuduğu kitapların sayısı, karakteri, doğuştan getirdiği yetenekleri ve merak duygusu gibi özellikleri sayesinde yaşamına birçok meslek sığdırmıştır. O; sırası geldiğinde bir yazar, yeri geldiğinde bir arkeolog ya da öğretmen, kimi zaman da gazetecidir. Atamızı her yönüyle anlamasını istediğim çocuklarımız için kaleme aldığım bu kitabı, yazım aşamasında yaptığım araştırmalarda her seferinde bir kez daha hayranlık duyduğum Atatürk'e ve cumhuriyetin kurucu kadrolarına ithaf ediyorum.

Kitabın bana ait telif gelirini de Atatürk’ün çocuklarına 100. yıl armağanı olarak TEGV'e bağışlayarak ona olan minnet borcumu bir nebze de olsa ödemek istedim.”

Atatürk’ün 57 yıllık yaşamını “Peki Mustafa Kemal Atatürk’ün kaç mesleği olabilirdi ?” sorusuyla ele alan ve çocuklara güzel bir anlatı sunan “Mesleklerle Atatürk” kitabını sipariş etmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

26.04.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!