yükleniyor

Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projemize Turkcell'den Destek

Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projemize Turkcell'den Destek güneş amblemi.

TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) Yetkilendirilmiş Kuruluşu iş birliğiyle 2017 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Atma Bağışla projemiz ile 2021 yılında yaklaşık 79 ton elektronik atığın geri dönüştürülmesiyle 860, ayni destekler aracılığıyla 1902 çocuğumuza bir yıllık nitelikli eğitim desteği sağladık. Projenin başından bu yana ise 330 tonu aşkın e-atık geri dönüştürülerek elektronik atıkların karşılığında yaklaşık 4 bin, ayni desteklerle ise 3 binden fazla çocuğumuza nitelikli eğitim desteği verdik.

Projemize, “Turkcell ile Eğitime Dönüştür” sloganıyla destek veren Turkcell’in Türkiye’deki tüm mağazalarına TÜBİSAD tarafından tekno atık toplama kutuları yerleştirildi. Mağazalarda toplanan tekno atıklar anlaşmalı olunan geri dönüşüm tesisine götürülerek geri dönüşüme kazandırılıyor, elde edilen gelir Vakfımıza bağışlanıyor. 

2022 yılı itibariyle geliri tekrar TEGV’e aktarılacak olan “Eğitime Dönüştür!” projesi ile yıl boyunca 5 ton e-atık toplanarak yaklaşık 40 çocuğun nitelikli eğitime ulaşması hedefleniyor. 

Turkcell’in proje ile ilgili hazırladığı 2022 reklam filmini izlemek için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=LX_ssAvw4PQ 

14.02.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!