yükleniyor

“Empatik Fikir” Projesi ile Hayaller Tasarıma, Tasarımlar Mobilya’ya Dönüştü

“Empatik Fikir” Projesi ile Hayaller Tasarıma, Tasarımlar Mobilya’ya Dönüştü güneş amblemi.

 

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin, mobilya tasarımı dersi kapsamında Vakfımızı desteklemek amacıyla imza attıkları tasarımlar üretilmeye başlandı. Yaşar Üniversitesi öğrencilerin geçen yıl çocuklarımızla görüşerek, onlarında ihtiyaç ve yaratıcılıklarını dikkate alarak ‘Empatik fikir’ teması çerçevesinde tasarladıkları çalışmalar arasından seçilen ve Orpak Caploonba firması tarafından seri üretime geçilen mobilyaların tanıtım toplantısı 25 Mayıs’ta yapıldı. 

Yaşar Üniversitesi, TEGV ve Caploonba firmasının ortak girişimiyle sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen “Empatik Fikir” projesi kapsamında üretilmeye başlanan mobilyaların tanıtımı için Çiğli Eğitim Parkımızda tören düzenlendi. Törene, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Orpak Caploonba Firması Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Orpak, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Gürel, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Zeynep Tuna Ultav, Genel Müdürümüz Sait Tosyalı, akademisyenler ve kurumlardan temsilciler katıldı.

Projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan Yaşar Üniversitesi akademisyenlerine, bitirme ödevi olarak “Empatik Fikir” projesinde yer alan Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, fikirlerini abla ve ağabeyleri ile paylaşan tüm çocuklarımıza, üretime destek veren Caploonba firmasına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 

13.06.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!