yükleniyor

Eski Çocuğumuz, Şimdiki Gönüllülerimize Sorduk

Eski Çocuğumuz, Şimdiki Gönüllülerimize Sorduk güneş amblemi.

Merhaba Görkem, öncelikle bize kendinden ve TEGV’deki yolculuğundan bahseder misin? İlk kez kaç yaşında TEGV’le tanıştın, kaç yıl boyunca etkinliklere katıldın?

Merhaba, ben Görkem 28 yaşındayım. Özel bir şirkette planlama uzman yardımcısı olarak çalışıyorum. TEGV’de 9-10 yaşları arasında 2 dönem boyunca etinliklere katıldım. Bundan yaklaşık olarak  19 yıl önce futbol oynayacağımız yer çok azdı. Bir kale, saha gördüğümüz zaman deliye dönerdik. Hayatım boyunca taştan kalelere gol atmak en büyük eğlencemizdi, kulüpler pahalı olduğundan ailemiz kulüplere bizi yazdıramıyordu. O zamanlar bir arkadaşım   bana TEGV’den bahsetti. Kaleler var, saha var, toplar var hafta sonu orda rahatlıkla oynayabiliriz dediğinde  çok heyecanlanmıştım. TEGV ile tanışmam işte bu şekilde oldu. Futbolun yanı sıra İngilizce ve matematik etkinlikleri de aldım.

 

TEGV’de gönüllülük yapmaya nasıl karar verdin? Buna seni iten özel bir olay yaşadın mı?

Üniversite bitirdikten sonra tiyatroyla ilgilenmeye başladım ve özel bir sanat akademisini bitirdikten sonra orada kazandığım deneyimleri iş hayatına atıldıktan sonra geliştiremez olduğumu hissettim. İnternette dolaşırken TEGV yeniden  karşıma çıktı. Drama atölyesi ve çocukların eğitimine destek olmak; işte beni mutlu edicek bilgilerimi deneyimlerimi aktarabileceğim bir yer diye düşündüm ve TEGV’e bu sefer gönüllü olarak döndüm. Tabi, çocukluk anılarınız bir anda gözünüzün önüne geliyor; abiler, ablalar gibi siz de bir abi oluyorsunuz ve hayatınızın bir bölümünü çocukların eğitimine adıyorsunuz. Bu beni çok etkiledi ve insanlık olarak da çok değiştirdi.

 

Kaç yıldır gönüllülük yapıyorsun, bu süreçte seni en çok mutlu eden ve zorlayan şeyler nelerdi?

2018 yılında gönüllü oldum, yaklaşık 5 yıldır da gönüllüyüm. Fakat, pandemi nedeni ile 2 yıl kadar ara vermek zorunda kaldım. Bu durum sadece beni değil tüm gönüllü dostlarımı da aynı şekilde etkiledi. Etkinlik verdiğim ilk günü unutamıyorum. Çok heyecanlı, ne yapacağını bilmeyen bir çocuk gibi sürekli gülerek sanki hayallerim kavuşmuşçasına cocuklara yönergeyi anlatıyordum. Tabi ki heyecanımla başa çıkmama etkinlik arkadaşım ve gönüllü eğitmenlerim çok yardımcı oldular. Hala daha aktif olarak etkinlik vermekteyim. Bu süreçte beni zorayacak bir durum yaşandığını söyleyemem, aksine her adımımı TEGV’le attıkça mutlu oluyorum. Gönüllü olmak çok özel bir şey.

 

Yıllar sonra TEGV’in kapısından bu sefer gönüllü olarak girdiğinde hissettiklerini nasıl tanımlarsın?

Bunu çocukluğumda istediğimi hatırlıyorum, hatta futbol etkinliği veren gönüllü abime ben de senin gibi çocuklara burada futbol öğreteceğim diye  söylemiştim. Fakat gönüllülüğe başlayınca dramaya yöneldim. Bu yüzden tekrardan o kapıdan içeri girmek çok özeldi benim için. İsterim ki herkes gönüllüğü tatsın ve zamanı olan herkes gönüllü olsun. Benimle iletişime geçip eskileri hatırlattığınız için teşekkür ederim.

22.04.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!