yükleniyor

Eskişehir Eğitim Parkı Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezimiz 23. Yaşını Kutladı

Eskişehir Eğitim Parkı Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezimiz 23. Yaşını Kutladı güneş amblemi.

 

TEGV’in 5 Nisan 1999 tarihinde Eskişehir’de kurulan Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi; 23. yaşını çocuklar, gönüllüler, çalışanlarla birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

 

9 Nisan Cumartesi günü pandemi önlemleri kapsamında Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi açık alanında gerçekleşen kutlamaya; çocuklar, gönüllüler ve TEGV çalışanları katıldı. Çocuklar kutlama etkinlikleri kapsamında toplu dans gösterileri, oyun ve eğlenceli aktivitelere katılarak neşe dolu anlar yaşadı. 

Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi Yöneticisi Serpil Öztürk ve ekibi yaşadıkları mutluluğu ve 23 yılın yaşattığı gururu “2021-2022 Etkinlik Yılı’nda pandemi önlemleri kapsamında hem uzaktan eğitim hem yüz yüze etkinliklerimizle çocuklarımıza 6 alanda ve kulüp etkinliklerimizle nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyoruz. Bu yıl, farklı ilkokul ve ortaokuldan 1.313 çocuk üyemiz, 165 aktif gönüllümüzün desteğiyle etkinliklerimizden yararlanıyor. Ayrıca, yenilenen MEB-TEGV İş Birliği Protokolü kapsamında 10 ilkokul ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızın mutlu bir çocukluk geçirmesi ve geleceğe umutla bakabilmesi için Eğitim Gönüllüleri’nin Türkiye’nin pek çok noktasında faaliyet göstermesini sağlayan başta vakıf kurucumuz merhum Sayın Suna Kıraç’ı minnetle anıyor, emeği geçenlere, kurulduğu günden bu yana desteğini esirgemeyen Yerel Yönetimlere, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kurum/kişiler, veliler, gönüllülerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” sözleriyle ifade etti. 

Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi kuruluşundan bu yana 5.264 gönüllüsünün desteği ile 84.235 çocuğa eğitim desteği sağladı.

Daha nice yıllara, hep birlikte, sevgiyle…

 

13.04.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!